Երեկ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նորանշանակ գլխավոր մարզիչ Արթուր Պետրոսյանը հայտնել էր, որ թիմում իրեն օգնելու են Ռազմիկ Գրիգորյանն ու Սարգիս Հովհաննիսյանը:
Հովհաննիսյանը, որն աշխատում է նաեւ Մոսկվայի «Լոկոմոտիվի» մարզչական շտաբում, խոստովանել է, որ մի գործը մյուսին չի խանգարի:
«Զանգահարեցի Արթուրին, որպեսզի շնորհավորեմ, իսկ նա ինձ առաջարկեց օգնել իրեն: Ես խորհրդակցեցի «Լոկոմոտիվի» մարզիչների ու նախագահի հետ ու տվեցի իմ համաձայնությունը: Պետք է օգնեմ Հայաստանի ընտրանուն լավ պատրաստվել Աշխարհի առաջնության ընտրական խաղերին: Հույս ունեմ, որ վատ մեկնարկը մեր թիմի համար անցյալում կլինի»,- ասել է Հովհաննիսյանը:
Հայաստանի ընտրանին նոր մարզչական խմբի գլխավորությամբ առաջին հանդիպումը կանցկացնի նոյեմբերի 11-ին, իսկ մրցակիցը Մոնտենեգրոն է:

Вчера новый главный тренер сборной Армении Артур Петросян сообщил, что в команде ему будут помогать Размик Григорян и Саркис Оганесян.
Оганесян, который работает в тренерском штабе московского «Локомотива», отметил, что работа в сборной не помешает деятельности в «Локомотиве».
«В сборной Армении недавно сменился тренер – команду принял Артур Петросян. Позвонил ему, чтобы поздравить, а он предложил помочь в национальной команде. Я посоветовался с Юрием Павловичем Семиным и получил от него положительный ответ. Свое согласие дал президент «Локомотива» Илья Геркус. Работа в сборной Армении не помешает работе в «Локомотиве». Я буду помогать готовить национальную команду к отборочным матчам чемпионата мира», - сказал Ованнисян.
Сборная Армении под руководством нового тренерского штаба проведет первую игру 11 ноября в матче с Черногорией.