Յուրա Մովսիսյան. Ուրախ եմ, որ դարձա «Ռեալ Սոլթ-Լեյքի» լիիրավ անդամ
Ֆուտբոլիստը գոհունակություն է հայտնել, որ դարձել է ակումբի լիիրավ անդամ. «Առաջին օրվանից գիտեի, որ ուզում եմ այստեղ մնալ: Չէի ցանկանում սպասել մինչեւ դեկտեմբեր, երբ ավարտվում էր իմ վարձակալության ժամկետը: Իմ նպատակն էր գործն արագ վերջացնել ու ամբողջովին դառնալ «Ռեալ Սոլթ-Լեյքի» անդամ»:
Ակումբի գլխավոր մենեջեր Քրեյգ Վայբելն էլ խոստովանել է, որ իրենք ուրախ են ձեռք բերել Մովսիսյանի պես հարձակվողի:
«Յուրան շատ լավ ֆուտբոլիստ է, նրան ձեռք բերելը մեր թիմի համար մեկ քայլ առաջ է: Ուրախ ենք, որ պայմանագիրը կայացավ: Համոզված եմ, որ մենք կկարողանանք էլ ավելի լավ հանդես գալ ԱՄՆ-ի առաջնությունում»,- ասել է նա:
Մոսկվայի «Սպարտակը» 2015-ին վարձակալության հիմունքներով Մովսիսյանին հանձնել էր «Սոլթ-Լեյքին»: Այդ ընթացքում նա անցկացրել է 27 հանդիպում ու դարձել 9 գոլի հեղինակ:

Yura Movsisyan: I’m glad to be a full member of Real Salt Lake
The football expressed his gratification for becoming a full member of the club: “I knew from the first day that I wanted to stay at Real Salt Lake. I didn’t want to wait until December, when my time on a loan completed. My goal was to finish that work quickly and transfer to Real Salt Lake.”
Real Salt Lake General Manager Craig Waibel said that they’re happy to bring in Movsisyan as forward.
“Yura is a very good footballer, and his transfer is a step forward for our team. We’re happy to have reached the agreement. I am sure that we’ll be able to perform in MSL even better,” he said.
Movsisyan was on a loan to Real Salt Lake from FC Spartak Moscow since 2015. He played 27 games and scored 9 goals.