Յուրա Մովսիսյան. Ուրախ եմ, որ դարձա «Ռեալ Սոլթ-Լեյքի» լիիրավ անդամ
Ֆուտբոլիստը գոհունակություն է հայտնել, որ դարձել է ակումբի լիիրավ անդամ. «Առաջին օրվանից գիտեի, որ ուզում եմ այստեղ մնալ: Չէի ցանկանում սպասել մինչեւ դեկտեմբեր, երբ ավարտվում էր իմ վարձակալության ժամկետը: Իմ նպատակն էր գործն արագ վերջացնել ու ամբողջովին դառնալ «Ռեալ Սոլթ-Լեյքի» անդամ»:
Ակումբի գլխավոր մենեջեր Քրեյգ Վայբելն էլ խոստովանել է, որ իրենք ուրախ են ձեռք բերել Մովսիսյանի պես հարձակվողի:
«Յուրան շատ լավ ֆուտբոլիստ է, նրան ձեռք բերելը մեր թիմի համար մեկ քայլ առաջ է: Ուրախ ենք, որ պայմանագիրը կայացավ: Համոզված եմ, որ մենք կկարողանանք էլ ավելի լավ հանդես գալ ԱՄՆ-ի առաջնությունում»,- ասել է նա:
Մոսկվայի «Սպարտակը» 2015-ին վարձակալության հիմունքներով Մովսիսյանին հանձնել էր «Սոլթ-Լեյքին»: Այդ ընթացքում նա անցկացրել է 27 հանդիպում ու դարձել 9 գոլի հեղինակ:

Американский клуб «Ресл Солт-Лейт» купил Юру Мовсисяна у московского «Спартака».
Футболист с радостью отметил, что стал полноценным членом команды: «Я с первого же дня знал, что хочу остаться здесь. Я не хотел ждать декабря, когда истекал срок моей аренды. Моей целью было быстро закончить все дела и полностью стать членом «Реал Солт-Лейк».
Главный менеджер клуба Крейг Вайбел признался, что команда также рада приобрести такого нападающего, как Мовсисян.
«Юра – отличный футболист, его приобретение – шаг вперед для нас. Мы рады, что договор состоялся. Уверен, что мы сможем еще успешнее выступать на первенстве США», - сказал он.
Московский «Спартак» передал Мовсисяна «Солт-Лейк» на основе аренды в 2015 году. За этот период он провел 27 встреч и стал автором 9 голов.