Երեւանի «Բանանցի» ղեկավարությունն ու ֆուտբոլիստներն այցելել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ:
«Բանանցի» գլխավոր մարզիչ Տիտո Ռամալյոն խոստովանել է, որ այցը եղել է հետաքրքիր եւ զգացմունքային. «Բացահայտեցինք այն մեծ ցավը, որի միջով անցել է Հայաստանը, ավելի լավ ճանաչեցինք մեզ շրջապատող մարդկանց եւ սկսեցինք հասկանալ նրանց աշխարհայացքը, զգացմունքները եւ մտածելակերպը»:
Ֆուտբոլիստ Սոսլան Կաչմազովն էլ նշել է, որ չնայած կարդացել էր ցեղասպանության մասին, իր համար հետաքրքիր էր այցելությունը:
«Տեսա կադրեր ու լուսանկարներ եւ չէի հավատում, որ մարդիկ ունակ են նման բաների: Ցանկանում եմ, որ նմանատիպ թանգարաններ աշխարհի ոչ մի հատվածում այլեւս չստեղծվեն: Չեմ կարող ասել, որ ինձ դուր եկավ. այդ բառը տեղին չէ: Պարզապես ուրախ եմ, որ իմացա այս ողբերգության առաջացման պատճառների մասին, իմացա ճշմարտությունը»,- Կաչմազովի խոսքերը մեջբերում է «Բանանցի» պաշտոնական կայքը:

The management staff and footballers of FC Banants Yerevan visited Tsisterbakaberd memorial complex, dedicated to victims of the Armenian Genocide.
Banants head coach Tito Ramallo said that the visit was interesting and emotional: “We discovered the great pain that Armenia went through, learned more about people around us and began to understand their views, feelings and mindset.”
Footballer Soslan Kachmazov noted that although he read about the Genocide, the visit revealed a lot to him.
“I saw tapes and photos, and I couldn’t believe that people were capable of such things. I wish no such memorial complex would appear in any corner of the world. I cannot say I enjoyed the visit, that wouldn’t be the correct word. I am simply glad that I learned the reason of this tragedy, which is hatred,” Banants official website quotes Kachmazov.