«Մանչեսթեր Յունայթեդի» նորեկ Հենրիխ Մխիթարյանը, որը թիմի հետ Շանհայում է ու պատրաստվում է առաջիկա ընկերական հանդիպումներին, հույս ունի տիտղոսներ նվաճել անգլիական ակումբի հետ:
«Մեծ պատիվ է խաղալ այնպիսի հզոր ակումբում, ինչպիսին «Մանչեսթերն» է: Ես երջանիկ եմ ու անելու եմ ամեն ինչ, որպեսզի օգուտ տամ թիմիս կերտել նոր հաղթանակներ: Դժվար է լինելու, սակայն մենք ձգտելու ենք տիտղոսներ նվաճել»,- նշել է Մխիթարյանը:
Չինաստանում Ժոզե Մոուրինյոյի թիմը կունենա երկու հանդիպում` հուլիսի 22-ին Դորտմունդի «Բորուսիայի» դեմ, իսկ հուլիսի 25-ին՝ «Մանչեսթեր Սիթիի»:

Новичок «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян, который вместе с командой продолжает готовиться к предстоящим товарищеским матчам в Шанхае, надеется завоевать титулы в составе английского клуба.
«Большая честь играть с таким мощным клубом как «Манчестер Юнайтед». Я счастлив и сделаю все возможное, чтобы принести пользу команде и завоевать новые победы. Будет трудно, однако мы будем стремиться завоевывать титулы», - отметил Мхитарян.
В Китае команда Жозе Моуринью проведет две встречи: 22 июля с дортмундской «Боруссией», а 25 июля – с «Манчестер Сити».