London Chess Classic-ում Լեւոն Արոնյանը մեկնարկել է ոչ-ոքիով
Մեկնարկել է London Chess Classic ավանդական մրցաշարը, որում հանդես են գալիս 4 շախմատիստներ, այդ թվում՝ Լեւոն Արոնյանը:
Նոկաուտ համակարգով անցկացվող մրցաշարի կիսաեզրափակչում հայ գրոսմայստերի մրցակիցը ֆրանսիացի Մաքսիմ-Վաշիե Լագրավն էր: Google-ի գլխավոր գրասենյակում ընթացող մրցաշարում շախմատիստները 74-րդ քայլին ոչ-ոքի են գրանցել:
Խաղաղ ելք է ունեցել նաեւ Ֆաբիանո Կարուանա- Հիկարու Նակամուրա պարտիան: Այսօր եւս շախմատիստները դասական շախմատի հանդիպում են անցկացնելու: Զույգերի հաղթողները միմյանց հանդիպելու են եզրափակչում, իսկ պարտվողները պայքարելու են 3-րդ տեղի համար:
Դեկտեմբերի 13-ին կայանալու են արագ եւ կայծականային շախմատի պարտիաներ: Եզրափակիչը եւ 3-րդ տեղի համար մրցախաղը դեկտեմբերի 15-17-ին են:

В Англии стартовал традиционный турнир London Chess Classic, на котором выступают 4 шахматиста, в том числе Левон Аронян.
В полуфинале турнира, проводимого по системе нокаут, соперником армянского гроссмейстера был француз Максим-Вашье Лаграв. В партии, которая проходила головном офисе Google, на 74-м ходе была зафиксирована ничья.
С равным счетом закончилась также партия Фабиано Каруана – Хикару Накамура. Сегодня шахматисты также проведут классическую встречу. Победители полуфиналов встретятся друг с другом в финале, а проигравшие будут бороться за 3-е место.
13 декабря состоятся партии по быстрым и блиц шахматам. А финал и борьба за 3 место – 15-17 декабря.