London Chess Classic-ի 3-րդ տուրի բոլոր պարտիաները եւս ավարտվել են ոչ-ոքի հաշիվներով:
Երկրպագուները դժգոհում են, թե ականատես են լինում անհետաքրքիր հանդիպումների, իսկ շախմատիստները չեն փորձում պայքարել մինչեւ վերջ: Բոլոր մասնակիցներն իրենց ակտիվում ունեն 1,5-ական միավոր:
Սերգեյ Կարյակինի հետ միավորները կիսելուց հետո Լեւոն Արոնյանը խոստովանել է, որ ոչ-ոքի հաշիվ համաձայնեցնելը պետք է արգելել:
«Սակայն քանի որ նման օրենք չկա, ապա ես իրավունք ունեմ ոչ-ոքի առաջարկել մրցակցիս: Վաղ թե ուշ մասնակիցներից մեկը կցանկանա սրություն հաղորդել խաղին, ռիսկի կդիմի, ու մրցաշարում ինչ-որ բան կփոխվի: Այդ ժամանակ ինչպես շախմատիստները, այնպես էլ երկրպագուներն արդյունք կտեսնեն»,-ասել է Արոնյանը:

Levon Aronian: I can offer a draw to my competitor
The fans are complaining about boring pairings, while players do not try to fight till the end. All the competitors have 1,5 points each.
After sharing points with Sergey Karjakin, Levon Aronian admitted that it would be better if the agreement on draw between the competitors was forbidden.
“Since there is no such a rule now, I can offer a draw to my competitor. Sooner or later one of the players will want to sharply change the situation and take some risks, turning the game around. So both players and fans will be able to see certain results in that case,” Aronian said.