London Chess Classic-ի 3-րդ տուրի բոլոր պարտիաները եւս ավարտվել են ոչ-ոքի հաշիվներով:
Երկրպագուները դժգոհում են, թե ականատես են լինում անհետաքրքիր հանդիպումների, իսկ շախմատիստները չեն փորձում պայքարել մինչեւ վերջ: Բոլոր մասնակիցներն իրենց ակտիվում ունեն 1,5-ական միավոր:
Սերգեյ Կարյակինի հետ միավորները կիսելուց հետո Լեւոն Արոնյանը խոստովանել է, որ ոչ-ոքի հաշիվ համաձայնեցնելը պետք է արգելել:
«Սակայն քանի որ նման օրենք չկա, ապա ես իրավունք ունեմ ոչ-ոքի առաջարկել մրցակցիս: Վաղ թե ուշ մասնակիցներից մեկը կցանկանա սրություն հաղորդել խաղին, ռիսկի կդիմի, ու մրցաշարում ինչ-որ բան կփոխվի: Այդ ժամանակ ինչպես շախմատիստները, այնպես էլ երկրպագուներն արդյունք կտեսնեն»,-ասել է Արոնյանը:

Левон Аронян: У меня есть право предложить сопернику ничью
Болельщики жалуются, что становятся свидетелями неинтересных партий, а шахматисты не пытаются бороться до конца. В активе всех участников имеется по 1,5 очка.
После того, как Левон Аронян разделил очки с Сергеем Карякиным, армянский шахматист признался, что надо запретить словесное предложение прервать партию.
«Однако поскольку такого закона нет, у меня есть право предложить сопернику ничью. Рано или поздно одному из шахматистов захочется внести напряжение в партию, прибегнуть к риску, и на турнире что-нибудь изменится. В таком случае как шахматисты, так и болельщики увидят результат»,- отметил Аронян.