Շախմատի տղամարդկանց ընտրանին պատրաստվում է թիմային ԵԱ-ին
Հոկտեմբերի 27-ից նոյեմբերի 7-ը Կրետեում կայանալու են տղամարդկանց ու կանանց Եվրոպայի շախմատի թիմային առաջնությունները:
Հայաստանի տղամարդկանց ընտրանին առաջնությանը պատրաստվում է Ծաղկաձորում: Այդ մասին Mediamax Sport-ին ասել է թիմի գլխավոր մարզիչ Արշակ Պետրոսյանը:
Թիմի կազմում մրցաշարում հանդես են գալու վերջերս Աշխարհի Գավաթը հաղթած ու ՖԻԴԵ-ի 2-րդ համար Լեւոն Արոնյանը, Գաբրիել Սարգսյանը, Սերգեյ Մովսիսյանը, Հրանտ Մելքումյանը եւ Հովհաննես Գաբուզյանը:
Կանանց ընտրանու կազմում Արթուր Չիբուխչյանի գլխավորությամբ ելույթ են ունենալու Էլինա Դանիելյանը, Լիլիթ Մկրտչյանը, Լիլիթ Գալոյանը, Մարիա Կուրսովան ու Մարիա Գեւորգյանը:

С 27 октября по 7 ноября на Крите состоятся командные чемпионаты Европы по шахматам среди мужчин и женщин.
Мужская сборная Армении готовится к чемпионату в Цахкадзоре. Об этом Mediamax Sport сообщил главный тренер сборной Аршак Петросян.
В составе команды на турнире выступят недавно завоевавший Кубок мира и второй шахматист ФИДЕ Левон Аронян, Габриел Саргсян, Сергей Мовсисян, Грант Мелкумян и Ованнес Габузян.
В составе женской сборной под руководством Артура Чибухчяна выступят Элина Даниелян, Лилит Мкртчян, Лилит Галоян, Мария Курсова и Мария Геворгян.