Շախմատի տղամարդկանց ընտրանին պատրաստվում է թիմային ԵԱ-ին
Հոկտեմբերի 27-ից նոյեմբերի 7-ը Կրետեում կայանալու են տղամարդկանց ու կանանց Եվրոպայի շախմատի թիմային առաջնությունները:
Հայաստանի տղամարդկանց ընտրանին առաջնությանը պատրաստվում է Ծաղկաձորում: Այդ մասին Mediamax Sport-ին ասել է թիմի գլխավոր մարզիչ Արշակ Պետրոսյանը:
Թիմի կազմում մրցաշարում հանդես են գալու վերջերս Աշխարհի Գավաթը հաղթած ու ՖԻԴԵ-ի 2-րդ համար Լեւոն Արոնյանը, Գաբրիել Սարգսյանը, Սերգեյ Մովսիսյանը, Հրանտ Մելքումյանը եւ Հովհաննես Գաբուզյանը:
Կանանց ընտրանու կազմում Արթուր Չիբուխչյանի գլխավորությամբ ելույթ են ունենալու Էլինա Դանիելյանը, Լիլիթ Մկրտչյանը, Լիլիթ Գալոյանը, Մարիա Կուրսովան ու Մարիա Գեւորգյանը:

The European Team Chess Championship will be held from October 27 until November 7 in Crete, Greece.
Head coach of the Armenia men’s team Arshak Petrosyan told Mediamax Sport they are already preparing for the competition in Tsaghkadzor.
This year’s World Cup winner, FIDE 2nd ranked Levon Aronian, as well as Gabriel Sargsyan, Sergey Movsisyan, Hrant Melkumyan and Hovhannes Gabuzyan will represent Armenia in Greece.
The women’s team, headed by Artur Chibukyan, includes Elina Danielyan, Lilit Mkrtchyan, Lilit Galoyan, Maria Kursova and Maria Gevorgyan.