Դեկտեմբերին Հայաստանում կկայանա պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի երեկո
Punch Boxing փրոմոութերական ընկերության ղեկավար Արամ Դավթյանն այսօր Երեւանում հայտնել է, որ դեկտեմբերին Հայաստանում կազմակերպելու են բռնցքամարտի երեկո:
«Երեկոն, ըստ ամենայնի, կլինի դեկտեմբերի 8-ին Ծաղկաձորում: Մեր թիմով ուսումնասիրել ենք «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցն ու համոզվել, որ այն համապատասխանում է նման միջոցառում կազմակերպելուն: Սակայն տեղի եւ օրվա վերջնական հստակությունը կիմանանք մոտ երկու շաբաթից, երբ որոշվի, թե գլխավոր մենամարտում ովքեր են հանդիպելու»,-ասել է Դավթյանը:
Նա նշել է, որ դահլիճը մոտ 1700 հոգու համար է նախատեսված, կկայանա 7-8 մենամարտ, իսկ տոմսերի գները կսկսեն 5000 դրամից:
«Բռնցքամարտիկների վերջնական ցուցակը դեռ հստակ չէ, միայն ասեմ, որ մեր մարզիկներից Նարեկ Աբգարյանը, Գոռ Երիցյանը եւ Արամ Ավագյանն անպայման կմասնակցեն: Ցանկանում ենք, որ գլխավոր մենամարտում Ավագյանը հանդիպի Եվգենի Սմիրնովին, սակայն դեռ հստակ ոչինչ ասել չենք կարող»,-ավելացրել է նա:

В декабре в Армении состоится вечер профессионального бокса
Руководитель промоутерской компании Punch Boxing Арам Давтян заявил сегодня в Ереване, что в декабре в Армении состоится вечер бокса.
«Вечер, судя по всему, пройдет 8 декабря в Цахкадзоре. С нашей командой мы рассмотрели гостиницу «Голден Палас» и убедились, что она соответствует для организации подобного мероприятия. Но точную дату и место мы узнаем приблизительно через две недели, когда узнаем, кто встретится в нашем главном поединке», - сказал Давтян.
Он отметил, что зал предназначен приблизительно для 1700 человек. Состоится 7-8 поединков, а билеты будут стоить от 5000 драм.
«Конечный список боксеров еще не окончателен. Скажу только, что из наших спортсменов обязательно примут участие Нарек Абгарян, Гор Ерицян и Арам Авагян. Желаем, чтобы в главном поединке встретились Авагян и Евгений Смирнов, хотя пока ничего конкретного сказать не можем», - добавил он.