Դեկտեմբերին Հայաստանում կկայանա պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի երեկո
Punch Boxing փրոմոութերական ընկերության ղեկավար Արամ Դավթյանն այսօր Երեւանում հայտնել է, որ դեկտեմբերին Հայաստանում կազմակերպելու են բռնցքամարտի երեկո:
«Երեկոն, ըստ ամենայնի, կլինի դեկտեմբերի 8-ին Ծաղկաձորում: Մեր թիմով ուսումնասիրել ենք «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցն ու համոզվել, որ այն համապատասխանում է նման միջոցառում կազմակերպելուն: Սակայն տեղի եւ օրվա վերջնական հստակությունը կիմանանք մոտ երկու շաբաթից, երբ որոշվի, թե գլխավոր մենամարտում ովքեր են հանդիպելու»,-ասել է Դավթյանը:
Նա նշել է, որ դահլիճը մոտ 1700 հոգու համար է նախատեսված, կկայանա 7-8 մենամարտ, իսկ տոմսերի գները կսկսեն 5000 դրամից:
«Բռնցքամարտիկների վերջնական ցուցակը դեռ հստակ չէ, միայն ասեմ, որ մեր մարզիկներից Նարեկ Աբգարյանը, Գոռ Երիցյանը եւ Արամ Ավագյանն անպայման կմասնակցեն: Ցանկանում ենք, որ գլխավոր մենամարտում Ավագյանը հանդիպի Եվգենի Սմիրնովին, սակայն դեռ հստակ ոչինչ ասել չենք կարող»,-ավելացրել է նա:

Armenia to hold a professional boxing event in December
Head of Punch Boxing Promotions Aram Davtyan has announced that Armenia will organize a professional boxing event in December 2018.
“I think we’ll hold the event in Tsaghkadzor on December 8. Our team examined the hotel, Golden Palace, and returned certain that it complies with international standards for events of this kind. However, I can name the date and venue only in about two weeks, when it is decided who’s going to compete in the main fight,” said Davtyan.
According to him, the hall with capacity of 1700 will host 7 or 8 fights and ticket prices will start at AMD 5000.
“We have yet to make the final list of the boxers, although our Narek Abgaryan, Gor Yeritsyan and Aram Avagyan will be there. We want Avagyan to face Evgeny Smirnov in the main fight, but I can’t give concrete information about that yet,” he added.