Գոլովկին. Մարտիրոսյանի դեմ մենամարտը շատ կարեւոր է ինձ համար
Բռնցքամարտիկներ Վանես Մարտիրոսյանի եւ Գենադի Գոլովկինի փրոմոութերական ընկերությունները վերջնական համաձայնության են եկել մենամարտի հարցում: Այն կայանալու է մայիսի 5-ին Կալիֆորնիայում:
WBA, WBC եւ IBF վարկածներով Աշխարհի չեմպիոն, անպարտելի Գոլովկինը պետք է ռեւանշ-մենամարտ անցկացներ Սաուլ Ալվարեսի հետ, սակայն վերջինս դոպինգ-թեստի հետ կապված խնդիրներ է ունեցել: Կազմակերպիչները որոշել են նրան փոխարինել Մարտիրոսյանով:
«Վանես Մարտիրոսյանի դեմ մենամարտը շատ կարեւոր է ինձ համար: Ես շատ եմ հարգում նրան ու մեծ ուժերով պարապում եմ, որպեսզի կարողանամ պաշտպանել տիտղոսներս: Ուրախ եմ, որ մենամարտը կայանալու է «StubHub Center»-ում, որտեղ միշտ հրաշալի երկրպագուներ են լինում»,-ասել է Գոլովկինը:
Ավելի վաղ հայ բռնցքամարտիկն էլ կարծիք էր հայտնել, որ կարող է հաղթել Գոլովկինին ու գեղեցիկ տոն նվիրել իր բոլոր երկրպագուներին:

Golovkin: The fight against Martirosyan is now the most important in my career
Boxers Gennady Golovkin’s and Vanes Martirosyan’s promoter companies have reached the final agreement on their fight, which will take place on May 5, California.
Gennady Golovkin, holder of the unified WBA, WBC, IBF, and IBO titles, was supposed to hold a rematch against Canelo Alvarez, but the latter had issues with doping test.  The organizers decided to replace him with Martirosyan.
“Vanes Martirosyan is now the most important fight of my career. He has my respect and I am training hard to defend my titles against him. I am happy to be back on HBO and fighting at StubHub Center because they have great boxing fans,” Golovkin said.
Earlier the Armenian boxer expressed a view that he can defeat Golovkin and come up with a great show for all his fans.