Բռնցքամարտիկները պատրաստվում են Բելառուսի մրցաշարին
Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականը հունվարի 6-ից Ծաղկաձորում սկսել է այս տարվա առաջին ուսումնամարզական հավաքը:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում թիմի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Թորոսյանն ասել է, որ մարզումները կլինեն մինչեւ հունվարի 20-ը:
«26 բռնցքամարտիկ է ընդգրկվել թիմի կազմում, աշխատում ենք ընդհանուր ֆիզիկական պատրաստվածության վրա: Մեզ հետ են նաեւ ավելի երիտասարդ տղաներ, ովքեր կփորձեն համալրել մեծահասակների թիմը»,- ասել է Թորոսյանը:
Բռնցքամարտիկների առաջիկա մրցաշարը կլինի փետրվարին Բելառուսում. «Մինչեւ հաջորդ Օլիմպիական խաղեր դեռ ժամանակ կա, սակայն ոչ այնքան շատ: Պետք է ճիշտ ու շատ աշխատենք, որպեսզի կարողանանք հասնել ցանկալի արդյունքի»:

Armenian boxers are getting ready for Belarus tournament
The Armenia national boxing team started their first training camp of 2017 in Tsaghkadzor on January 6.
Head coach of the team Davit Torosyan told Mediamax Sport that the camp will be held until January 20.
“We included 26 boxers in the team, and we are working on general physical training. We also brought young boxers to the camp, who will try to complete the team,” Torosyan said.
The upcoming tournament will take place in Belarus: “There is time before the next Olympics, but not much. We need to work a lot and do it correctly if we want to achieve desired results.”