WBO վարկածով Աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամի համար մեծ երազանք է եղել կրկին մենամարտ ունենալ ԱՄՆ-ում:
Աբրահամը, որը ԱՄՆ-ում նախկինում երեք անգամ էր ելույթ ունեցել, նշել է, որ ապրիլի 9-ին Լաս Վեգասում հրաշալի երեկո է սպասվում: Այդ օրը նույն ռինգում հանդես է գալու նաեւ Մենի Պակյաոն:
«Ժիլբերտո Ռամիրեսը երիտասարդ բռնցքամարտիկ է ու ներկայացնում է Մեքսիկան, երկիր, որը մեծ ավանդույթներ ունի բռնցքամարտում: Համոզված եմ, որ նա լավ է պատրաստվում իմ դեմ մենամարտին ու ցանկանում է պատմություն կերտել՝ դառնալով առաջին մեքսիկացին, ով չեմպիոն կլինի միջին քաշային կարգում»,- ասել է Աբրահամը:
Հայ բռնցքամարտիկը նշել է, որ որպես հայ ինքը պետք է պայքարի երկու բանի համար՝ հպարտության եւ պատվի. «Սա իմ կարիերայի մեծագույն հաղթանակն է լինելու»:

Fighting again in USA is a dream for Arthur Abraham
It is a great dream for WBO super middleweight champion Arthur Abraham to have a fight in the US again.
Abraham, who had performed three times in the U.S. before, said: “A wonderful evening is awaiting you on April 9 in Las Vegas. I will finally get the chance to share the spotlight with the Manny Pacquiao”.
“Gilberto Ramirez is a young upcoming boxer from Mexico, one of the greatest fighting countries. He wants to write history by becoming the first Mexican to win a world championship at super middleweight”, said Abraham.
Abraham added that as an Armenian he should fight for two things, which are pride and honor: “This is going to be my greatest victory”.