Նոել Գեւորը սեպտեմբերի 5-ին բարդ ու ծանր հանդիպում է ակնկալում
Սեպտեմբերի 5-ին Նոել Գեւորը WBO չեմպիոնական գոտու համար մենամարտելու է արգենտինացի Դանիել Ալեխանդրո Սանաբրիայի հետ:
«Սա այս տարվա իմ առաջին մենամարտն է լինելու: Ես արդեն մեկ ամիս է մարզվում եմ ու պատրաստվում այդ դիմակայությանը»,- ասել է Գերմանիան ներկայացնող հայ բռնցքամարտիկը:
Գեւորի խոսքով, Սանաբրիան բարդ մրցակից է, ինչպես բոլոր արգենտինացի բռնցքամարտիկները, որոնք սիրում են կռվել. «Ակնկալում եմ, որ բարդ ու ծանր հանդիպում է լինելու»:
Նոել Գեւորի համար դա 19-րդ հանդիպումն է  լինելու, նախորդ բոլոր մենամարտերն ավարտվել են նրա հաղթանակով:

Ноэль Гевор за пояс чемпиона по версии WBO 5 сентября встретится с аргентинцем Даниэлем Алехандро Санабрией.
«Это будет мой первый бой в этом году. Я уже месяц тренируюсь, чтобы подготовиться к этой встрече», - сказал армянский боксер, представляющий Германию.
По словам Гевора, Санабриа – сложный соперник, как и все аргентинские боксеры, которым нравиться биться: «Я ожидаю, что это будет тяжелый поединок».
Для Ноэля Гевора предстоящий бой станет 19-м по счету. Все предыдущие встречи заканчивались в его пользу.