WBA, WBO եւ WIBF վարկածներով Աշխարհի չեմպիոնուհի Սյուզի Կենտիկյանն իր հաջորդ մենամարտն անցկացնելու է հոկտեմբերի 2-ին Համբուրգ քաղաքում:
«Ես անհամբերությամբ եմ սպասում այդ հանդիպմանը, այն առանձնահատուկ նշանակություն ունի ինձ համար: Հատկապես ուրախ եմ հայտարարելու, որ այն նոր փրոմոութերական ընկերության՝ Boxpromotion-ի, կազմակերպած առաջին մենամարտն է լինելու ինձ համար»,- խոստովանել է «Killer Queen»-ը:
Կենտիկյանը նշել է, որ իր թիմի հետ աշխատում է այդ երեկոն երկրպագուների համար առանձնահատուկ դարձնելու համար:
Մրցակցի անունն առայժմ հայտնի չէ, այն կհայտարարվի ավելի ուշ:
Իր վերջին մենամարտը հայ մազրուհին անցկացրել էր 2014 թվականի նոյեմբերի 8-ին ու հաղթել ճապոնուհի Նաոկա Ֆուջիոկոյին:

Сюзи Кентикян вернется на ринг 2 октября
Чемпионка мира по версиям WBA, WBO и WIBF Сюзи Кентикян проведет следующий бой 2 октября в Гамбурге.
«Я с нетерпеньем жду этой встречи, она имеет для меня особое значение. С особой радостью я заявляю, что это будет мой первый бой, организованный промоутерской компанией Boxpromotion», - рассказала Killer Queen.
Кентикян отметила, что ее команда работает над тем, чтобы сделать этот вечер незабываемым для зрителей.
Имя соперницы еще неизвестно и будет объявлено позднее. Свой последний бой армянская спортсменка провела 8 ноября 2014 года, когда победила японку Наоку Фуджиока.