Միհրան Հարությունյանը MMA-ն համատեղելու է ըմբշամարտի հետ
Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Միհրան Հարությունյանն այսուհետեւ հանդես է գալու նաեւ MMA-ում:
Այդ մասին հայտնել է MMA-ի գործակալ Ռիզվան Մագոմեդովը:
«Շտապում եմ ձեզ հետ հետաքրքիր նորությամբ կիսվել: Բոլորիս հայտնի Միհրան Հարությունյանը մտնում է իր համար նոր՝ MMA-ի աշխարհ: Կասկած չունեմ, որ նա կկարողանա հաջողությունների հասնել այս մարզաձեւում: Համագործակցելու ենք ու ամեն ինչ կանենք բարձր նվաճումների հասնելու համար»,- Instagram-ի իր էջում գրել է Մագոմեդովը:
Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Արսեն Բադալյանը եւ Հարությունյանի անձնական մարզիչ Սամվել Գեւորգյանը Mediamax Sport-ին ասել են, որ Հարությունյանը համատեղելու է ըմբշամարտն ու խառը մենամարտերը:
«Մեզ համար կարեւորը Միհրանի առողջությունն է, որ նա ամբողջովին վերականգնվի ու իրեն լավ զգա»,- նշել է Բադալյանը:
«Միհրանին MMA-ից պայմանագիր են առաջարկել, եւ նա ընդունել է: Սակայն դա չի նշանակում, որ նա կթողնի ըմբշամարտը»,- ասել է Գեւորգյանը:
Ռիոյի Օլիմպիական խաղերից հետո ըմբիշը ելույթ չի ունեցել: Նա մի քանի անգամ ձեռքի վիրահատության է ենթարկվել ու վերականգնման փուլում է:

Мигран Арутюнян будет совмещать MMA с борьбой
Серебряный призер Олимпийских игр в Рио, борец греко-римского стиля Мигран Арутюнян отныне будет выступать также в MMA.
Об этом сообщил агент MMA Ризван Магомедов.
«Спешу поделиться с вами интересной новостью. Известный всем нам Мигран Арутюнян вступает в новый для него мир – MMA. Не сомневаюсь, что он сумеет достичь успехов в этом виде спорта. Мы будем сотрудничать и сделаем все для достижения высот»,- написал Магомедов в своей странице Instagram.
Вице-президент федерации борьбы Армении Арсен Бадалян и личный тренер Арутюняна Самвел Геворгян сообщили Mediamax Sport, что Арутюнян будет совмещать борьбу и смешанные поединки.
«Для нас важно здоровье Миграна, чтобы он полностью восстановился и чувствовал себя хорошо»,- отметил Бадалян.
«Миграну предложили контракт MMA, который он принял, однако это не значит, что он покинет борьбу»,- отметил Геворгян.
После Олимпийских игр в Рио борец не выступал. Он несколько раз перенес операции руки и находится на стадии реабилитации.