Միհրան Հարությունյանը MMA-ն համատեղելու է ըմբշամարտի հետ
Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Միհրան Հարությունյանն այսուհետեւ հանդես է գալու նաեւ MMA-ում:
Այդ մասին հայտնել է MMA-ի գործակալ Ռիզվան Մագոմեդովը:
«Շտապում եմ ձեզ հետ հետաքրքիր նորությամբ կիսվել: Բոլորիս հայտնի Միհրան Հարությունյանը մտնում է իր համար նոր՝ MMA-ի աշխարհ: Կասկած չունեմ, որ նա կկարողանա հաջողությունների հասնել այս մարզաձեւում: Համագործակցելու ենք ու ամեն ինչ կանենք բարձր նվաճումների հասնելու համար»,- Instagram-ի իր էջում գրել է Մագոմեդովը:
Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Արսեն Բադալյանը եւ Հարությունյանի անձնական մարզիչ Սամվել Գեւորգյանը Mediamax Sport-ին ասել են, որ Հարությունյանը համատեղելու է ըմբշամարտն ու խառը մենամարտերը:
«Մեզ համար կարեւորը Միհրանի առողջությունն է, որ նա ամբողջովին վերականգնվի ու իրեն լավ զգա»,- նշել է Բադալյանը:
«Միհրանին MMA-ից պայմանագիր են առաջարկել, եւ նա ընդունել է: Սակայն դա չի նշանակում, որ նա կթողնի ըմբշամարտը»,- ասել է Գեւորգյանը:
Ռիոյի Օլիմպիական խաղերից հետո ըմբիշը ելույթ չի ունեցել: Նա մի քանի անգամ ձեռքի վիրահատության է ենթարկվել ու վերականգնման փուլում է:

Mihran Harutyunyan to combine MMA with wrestling
Silver medalist of Rio Olympic Games, Greco-Roman wrestler Mihran Harutyunyan will perform in MMA as well.
This was announced by MMA agent Rizvan Magomedov.
“I would like to share this great news with you. Famous wrestler Mihran Harutyunyan enters MMA, a new sphere for him. I am confident he will register successes in this sport. We will cooperate and do everything possible to have the best results,” Magomedov wrote on Instagram.
Vice-President of Wrestling Federation of Armenia Arsen Badalyan and Harutyunyan’s personal coach Samvel Gevorgyan told Mediamax Sport that the athlete will combine wrestling with mixed martial arts.
“Mihran’s health is the priority for us. We wish him soonest recovery,” Badalyan said.
“Mihran received an offer for fighting in MMA, and he accepted it, but that does not mean he is going to leave wrestling,” Gevorgyan said.
The athlete has not had competitions after Rio Olympic Games. He had several hand surgeries and is currently recovering.