Հունահռոմեականները պատրաստվում են Կիեւի մրցաշարին
Հայաստանի հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականը Երեւանում անցկացնում է հերթական ուսումնամարզական հավաքը:
Թիմը պատրաստվում է մարտի 3-4-ը Կիեւում կայանալիք միջազգային մրցաշարին, որտեղ հանդես է գալու 8 ըմբիշով:
«Սա Եվրոպայի առաջնությանը պատրաստվելու հերթական մրցաշարն է: Մինչ ԵԱ-ն մենք պետք է տեսնենք, թե ինչ բացեր ունենք, որպեսզի ուղղենք ու այդ կարեւոր առաջնությունում հնարավորինս լավ հանդես գանք»,- Mediamax Sport-ի թղթակցին ասել է հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանը:
Կիեւում ելույթ են ունենալու նաեւ Գեւորգ Ղարիբյանը (59 կգ), Կարեն Ասլանյանը (66 կգ), Վարշամ Բորանյանը, Ռաֆայել Ալեքսանյանը (75 կգ), Ռաֆիկ Մանուկյանը, Սարգիս Քոչարյանը (80 կգ), Արթուր Ալեքսանյանը (98 կգ) եւ Վաչիկ Եղիազարյանը (130 կգ):
«Արսեն Ջուլֆալակյանն արդեն վերականգնվել է ու նորմալ մարզումներ է անցկացնում: Նա ապրիլի 8-ին հանդես է գալու Տալինի մրցաշարում: Ապա մենք կունենանք եւս երկու ուսումնամարզական հավաք, որից վերջինը կլինի Բելառուսի Ստայկի մարզաբազայում: Այնտեղից էլ կմեկնեք Սերբիայում կայանալիք Եվրոպայի առաջնություն»,- նշել է մարզիչը:

Armenian Greco-Roman wrestlers are preparing for Kiev Tournament
The team is preparing to the upcoming international tournament in Kiev on March 3-4, where Armenia will be represented by 8 athletes.
“This is yet another competition getting us ready to the European Championship. Until then we need to see what gaps we have to fill, what mistakes we have to fix, and to prepare for a good performance on that platform,” the team head coach Levon Julfalakyan told Mediamax Sport.
Armenian athletes to perform in Kiev are Gevorg Gharibyan (59kg), Karen Aslanyan (66kg), Varsham Boranyan and Rafael Aleksanyan (75kg), Rafik Manukyan and Sargis Kocharyan (80kg), Artur Aleksanyan (98kg) and Vachik Yeghiazaryan (130kg).
“Arsen Julfalakyan has recovered and trains in full. He will compete in the Tallinn tournament on April 8. We’ll have two more camps, the latter of them in Staiki sport base in Belarus. From there we’ll go to the European Championship in Serbia,” the coach said.