Երիտասարդների որակազրկումը եւս կասեցվել է, նրանք կմասնակցեն ԱԱ-ին
Հունիսի 22-ից ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիան թույլատրել է մրցումների մասնակցել նաեւ Հայաստանի երիտասարդական թիմին: Ավելի վաղ հանվել էր պատանեկան թիմի որակազրկումը:
Այս մասին Mediamax Sport-ին  հայտնել է Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար ու տղամարդկանց ընտրանու գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանը:
Դրա շնորհիվ 3 հայ ծանրորդներ հուլիսի 7-14-ը կմասնակցեն երիտասարդների Աշխարհի առաջնությանը: Տաշքենդում Մելիք Ղուկասյանի գլխավորությամբ հանդես կգան Ռաֆիկ Հարությունյանը (77 կգ), Սամվել Բաբակյանն (94 կգ) ու Վարազդատ Լալայանը (+ 104 կգ):
«Ընտրել ենք մեր ուժեղ ծանրորդներին, որոնից մեծ ակնկալիքներ ունենք ու հուսով ենք, որ մեդալներով կվերադառնանք մրցավայրից: Ես մեր պատվիրակության ղեկավարը կլինեմ ու կմասնակցեմ նաեւ Տաշքենդում կայանալիք IWF-ի համաժողովին»,- ասել է Ալավերդյանը:

Дисквалификация молодежной сборной также снята, они примут участие в ЧМ
С 22 июня международная федерация по тяжелой атлетике позволила молодежной сборной Армении участвовать в турнирах. Ранее была снята дисквалификация юношеской сборной.
Об этом Mediamax Sport сообщил генеральный секретарь федерации тяжелой атлетики Армении и главный тренер мужской сборной Пашик Алавердян.
Благодаря этому решению 3 армянских штангистов 7-14 июля примут участие в молодежном чемпионате мира. В Ташкенте под руководством Мелика Гукасяна выступят Рафик Арутюнян (77 кг), Самвел Бабакян (94 кг) и Вараздат Лалаян (+104 кг).
«Мы выбрали наших сильных штангистов, от которых у нас есть большие ожидания и надеемся, что вернемся с турнира с медалями. Я буду руководителем нашей делегации и также приму участие в предстоящем в Ташкенте конгрессе IWF»,- отметил Алавердян.