Երիտասարդների որակազրկումը եւս կասեցվել է, նրանք կմասնակցեն ԱԱ-ին
Հունիսի 22-ից ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիան թույլատրել է մրցումների մասնակցել նաեւ Հայաստանի երիտասարդական թիմին: Ավելի վաղ հանվել էր պատանեկան թիմի որակազրկումը:
Այս մասին Mediamax Sport-ին  հայտնել է Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար ու տղամարդկանց ընտրանու գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանը:
Դրա շնորհիվ 3 հայ ծանրորդներ հուլիսի 7-14-ը կմասնակցեն երիտասարդների Աշխարհի առաջնությանը: Տաշքենդում Մելիք Ղուկասյանի գլխավորությամբ հանդես կգան Ռաֆիկ Հարությունյանը (77 կգ), Սամվել Բաբակյանն (94 կգ) ու Վարազդատ Լալայանը (+ 104 կգ):
«Ընտրել ենք մեր ուժեղ ծանրորդներին, որոնից մեծ ակնկալիքներ ունենք ու հուսով ենք, որ մեդալներով կվերադառնանք մրցավայրից: Ես մեր պատվիրակության ղեկավարը կլինեմ ու կմասնակցեմ նաեւ Տաշքենդում կայանալիք IWF-ի համաժողովին»,- ասել է Ալավերդյանը:

Today the International Weightlifting Federation has allowed Armenia’s junior team to compete in tournaments. Earlier, the ban was lifted from the youth team, Secretary General at Weightlifting Federation of Armenia, men’s team manager Pashik Alaverdyan has told Mediamax Sport.
Three Armenian weightlifters can now compete in World Championship on July 7-14. Rafik Harutyunyan (77kg), Samvel Babakyan (94kg) and Varazdat Lalayan (104kg) will travel to Tashkent with manager Melik Ghukasyan.
“We have selected strong athletes. We have big expectations and we hope we’ll bring home medals. I will head our delegation and participate in IWF conference in Tashkent as well,” said Alaverdyan.