Հայաստանի հետ խաղը «փորձություն կլինի» Իռլանդիայի համար, ասել է Դիկ Ադվոկատը
Ռուսաստանի հավաքականի մարզիչ Դիկ Ադվոկատը ասել է, որ Հայաստանի հետ խաղը «փորձություն կլինի» Իռլանդիայի հավաքականի համար:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, հոլանդացի մասնագետի այս խոսքերը մեջբերում է Irish Times թերթը:
«Հայաստանը ցույց տվեց, որ լավ թիմ է: Ես միշտ գիտեի այդ մասին, սակայն Սլովակիայի հետ հաղթանակից եւ Մակեդոնիայի հետ հնարավոր հաջող խաղից հետո, կարծում եմ, Դուբլինում նրանք վստահ կզգան իրենց, եւ դա կարող է հետաքրքիր լինել», - ասել է Ադվոկատը:
Ռուսաստանի հավաքականի մարզչին զարմացրել է Հայաստանի հաղթանակը Սլովակիայի նկատմամբ:
«Ես կարծում էի, որ, հավանաբար, նրանք ոչ ոքի խաղան, եւ Հայաստանի հաղթանակը մեծ անակնկալ էր: Այսպիսի մեծ հաշվող հաղթանակը շատ մեծ անակնկալ էր նրանց համար», - ասել է Դիկ Ադվոկատը:
Նրա խոսքերով, Սլովակիա-Հայաստան խաղից հետո իրավիճակը խմբում «բաց» է մնում եւ «հիմա ամեն ինչ հնարավոր է»: Դիկ Ադվոկատն ասել է, որ Ռուսաստանի եւ Սլովակիայի հավաքականների առաջիկա հանդիպումը մեծ նշանակություն ունի. «Մոսկվայում մենք պարտվեցինք նրանց, բայց համոզված ենք, որ այս անգամ ուրիշ արդյունք կարող է լինել»:
Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում Հայաստանին մնացել է անցկացնել 2 խաղ` հոկտեմբերի 7-ին Երեւանում Մակեդոնիայի հավաքականի հետ եւ հոկտեմբերի 11-ին Դուբլինում` Իռլանդիայի հավաքականի հետ:

Игра с Арменией станет «тестом» для сборной Ирландии, заявил Дик Адвокат
Ереван/Медиамакс/. Тренер сборной России Дик Адвокат сказал, что игра с командой Армении станет «тестом» для сборной Ирландии.
Как сообщает Медиамакс, эти слова голландского специалиста приводит газета Irish Times.
«Армения показала, что является хорошей командой. Я всегда знал это, но после их победы на Словакией и в случае успеха в матче с Македонией, думаю, они будут чувствовать себя уверенно в Дублине, и это может быть интересным», - сказал Адвокат.
Он отметил, что был удивлен победой сборной Армении над командой Словакии со счетом 4:0.
«Я думал, что, может быть, они сыграют вничью, и победа Армении стала сюрпризом. Для них победа с таким большим счетом является очень большим сюрпризом», - сказал Дик Адвокат.
По его словам, после матча Словакия-Армения ситуация в группе остается открытой, «и теперь может случиться все». Дик Адвокат сказал, что предстоящий матч сборных России и Словакии будет иметь большое значение - «мы проиграли им в Москве, но уверены, что на этот раз результат может быть иным».
В рамках отборочного тура Чемпионата Европы 2012 года сборной Армении осталось провести 2 матча: со сборной Македонии в Ереване 7 октября и со сборной Ирландии в Дублине 11 октября.