Հայաստանի հետ խաղը «փորձություն կլինի» Իռլանդիայի համար, ասել է Դիկ Ադվոկատը
Ռուսաստանի հավաքականի մարզիչ Դիկ Ադվոկատը ասել է, որ Հայաստանի հետ խաղը «փորձություն կլինի» Իռլանդիայի հավաքականի համար:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, հոլանդացի մասնագետի այս խոսքերը մեջբերում է Irish Times թերթը:
«Հայաստանը ցույց տվեց, որ լավ թիմ է: Ես միշտ գիտեի այդ մասին, սակայն Սլովակիայի հետ հաղթանակից եւ Մակեդոնիայի հետ հնարավոր հաջող խաղից հետո, կարծում եմ, Դուբլինում նրանք վստահ կզգան իրենց, եւ դա կարող է հետաքրքիր լինել», - ասել է Ադվոկատը:
Ռուսաստանի հավաքականի մարզչին զարմացրել է Հայաստանի հաղթանակը Սլովակիայի նկատմամբ:
«Ես կարծում էի, որ, հավանաբար, նրանք ոչ ոքի խաղան, եւ Հայաստանի հաղթանակը մեծ անակնկալ էր: Այսպիսի մեծ հաշվող հաղթանակը շատ մեծ անակնկալ էր նրանց համար», - ասել է Դիկ Ադվոկատը:
Նրա խոսքերով, Սլովակիա-Հայաստան խաղից հետո իրավիճակը խմբում «բաց» է մնում եւ «հիմա ամեն ինչ հնարավոր է»: Դիկ Ադվոկատն ասել է, որ Ռուսաստանի եւ Սլովակիայի հավաքականների առաջիկա հանդիպումը մեծ նշանակություն ունի. «Մոսկվայում մենք պարտվեցինք նրանց, բայց համոզված ենք, որ այս անգամ ուրիշ արդյունք կարող է լինել»:
Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում Հայաստանին մնացել է անցկացնել 2 խաղ` հոկտեմբերի 7-ին Երեւանում Մակեդոնիայի հավաքականի հետ եւ հոկտեմբերի 11-ին Դուբլինում` Իռլանդիայի հավաքականի հետ:

The game against Armenia will be a “test” for the Irish team, Dick Advocaat says
Yerevan/Mediamax/. Russian national football team coach Dick Advocaat said that the game against Armenia will be a "test” for the team of Ireland.
Irish Time quoted the Dutch football manager as saying this, Mediamax reports.
“Armenia has shown now that they are a good team. I always believed this to be the case but after their win in Slovakia and if they can beat Macedonia next time, I think they will have confidence in Dublin and it might be interesting,” Advocaat said.
He noted that he was surprised by Armenia’s 4-0 victory over Slovakia.
“I expected maybe a draw but a win for Armenia is a surprise result and for them to win by such a score is a very big surprise,” said Dick Advocaat.
According to him, the Slovakia-Armenia game makes the whole group very open and “anything can happen now.” Dick Advocaat also said that their game in Slovakia, of course, will have a major influence on how things turn out. “We lost to them in Moscow but we are confident the result can be different this time.”
Two games are remaining for Armenia within UEFA Euro-2012 Qualifying: against Macedonia in Yerevan on October 7 and against Ireland in Dublin on October 11.