Աղամալյան. Ցավալի է, որ Վլադիմիրն այդպես լքեց պայքարը
Երեկ Հայաստանի բռցնցքամարտի հավաքականի անդամ Վլադիմիր Մարգարյանը վնասվածքի պատճառով չկարողացավ շարունակել պայքարն Օլիմպիական խաղերում:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանն ասել է, որ հոնքի վնասվածքը շատ խորն է ու վերականգնվելու համար որոշ ժամանակ կպահանջվի:
«Նախորդ մենամարտի ժամանակ Վլադիմիրի հոնքը բացվեց, որը եւ զգացնել տվեց երեկ: Առաջին իսկ ռաունդում բժիշկը դադարեցրեց մենամարտը: Բայց կարող եմ ասել, որ Վլադիմիրը լավ էր տրամադրված, ու ցավալի է, որ նա այդպես լքեց պայքարը»,- ասել է Աղամալյանը:
Հայ բռնցքամարտիկներից օգոստոսի 13-ին ռինգ է դուրս գալու Նարեկ Աբգարյանը, իսկ 14-ին` Արամ Ավագյանն ու Հովհաննես Բաչկովը:

Yesterday a member of Armenian boxing team Vladimir Margaryan had to leave the competition in the Olympic Games due to an injury.
Head coach of the team Karen Aghamalyan told Mediamax Sport that the injury to the boxer’s brow is rather deep and will take some time to heal.
“Vladimir received an injury to the brow during the previous fight, and it showed at this one. The doctors stopped the fight in the first round. I can say though that Vladimir was prepared well, and it’s a pity that he had to leave the competition in this way,” Aghamalyan said.
Other Armenian boxers are Narek Abgaryan, scheduled to fight on August 13, and Aram Avagyan and Hovhannes Bachkov, who will enter the competition on August 14.