Միջազգային Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախն արդեն ժամանել է Ռիո դե Ժանեյրո, որտեղ օգոստոսի 5-21-ը կայանալու են ամառային Օլիմպիական խաղերը:
Ժամանելուն պես նա հանդիպել է Ռիո-2016-ի կազմկոմիտեի ու Բրազիլիայի Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Կարլոս Նուզմանի ու ՄՕԿ-ում Բրազիլիայի ներկայացուցիչ Բերնարդ Ռաջմանի հետ:
Բախին նաեւ ողջունել են խաղերի կամավորները, որոնք Ռիո են եկել Բրազիլիայի բոլոր քաղաքներից:
«Այս խաղերից մեծ ակնկալիքներ կան: Բրազիլացիների կիրքն ու սերը սպորտի նկատմամբ կապահովեն դա: Մենք աներեւակայելի Օլիմպիական մթնոլորտի ենք ականատես լինելու»,- ասել է Բախը:
ՄՕԿ-ի նախագահը եղել է նաեւ Օլիմպիական ավանում, որտեղ արդեն բնակվում են 129 երկրների մարզիկներ, այդ թվում հայերը: Այնուհետեւ նա նախաճաշել է մարզիկների հետ.

International Olympic Committee President Thomas Bach has arrived in Rio de Janeiro, where Summer Olympic Games will be held on August 5-21.
Upon arriving, he met President of the Rio 2016 Organising Committee and of the Brazilian Olympic Committee, Carlos Nuzman, and IOC Member in Brazil Bernard Rajzman.
Bach was also greeted by the volunteers who came to Rio from all cities of Brazil.
“There are high expectations for these Games because of the passion Brazilians have for sport and their joy of life. We will have a great Olympic atmosphere a la Brazil here in Rio,” Bach said.
IOC President also visited the Olympic Village, where athletes from 129 delegation have already took residence. Afterwards, he had breakfast with athletes.