Միջազգային Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախն արդեն ժամանել է Ռիո դե Ժանեյրո, որտեղ օգոստոսի 5-21-ը կայանալու են ամառային Օլիմպիական խաղերը:
Ժամանելուն պես նա հանդիպել է Ռիո-2016-ի կազմկոմիտեի ու Բրազիլիայի Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Կարլոս Նուզմանի ու ՄՕԿ-ում Բրազիլիայի ներկայացուցիչ Բերնարդ Ռաջմանի հետ:
Բախին նաեւ ողջունել են խաղերի կամավորները, որոնք Ռիո են եկել Բրազիլիայի բոլոր քաղաքներից:
«Այս խաղերից մեծ ակնկալիքներ կան: Բրազիլացիների կիրքն ու սերը սպորտի նկատմամբ կապահովեն դա: Մենք աներեւակայելի Օլիմպիական մթնոլորտի ենք ականատես լինելու»,- ասել է Բախը:
ՄՕԿ-ի նախագահը եղել է նաեւ Օլիմպիական ավանում, որտեղ արդեն բնակվում են 129 երկրների մարզիկներ, այդ թվում հայերը: Այնուհետեւ նա նախաճաշել է մարզիկների հետ.

Томас Бах: Олимпийская деревня великолепна, повсюду веселье
Глава Международного Олимпийского комитета Томас Бах уже прибыл в Рио-де-Жанейро, где 5-12 августа состоятся летние Олимпийские игры.
По приезде он встретился с оргкомитетом Рио-2016 и председателем Олимпийского комитета Бразилии Карлосом Нузманом и представителем Бразилии в МОК Бернардом Раджмани.
Баха приветствовали и волонтеры игр, которые собрались в Рио-де-Жанейро из разных городов Бразилии.
«Много надежд связаны с этими играми. Любовь и страсть бразильцев к спорту обеспечат их осуществление. Мы станем очевидцами невероятной олимпийской атмосферы», - сказал Бах.
Глава МОК побывал также в Олимпийской деревне, где уже находятся спортсмены из 129 стран, в том числе и армянские. Затем он позавтракал со спортсменами.