Հայաստանի Օլիմպիական պատվիրակության առաջին անդամները Ռիո դե Ժանեյրո են մեկնելու վաղը:
Շեֆ-միսիա Դերենիկ Գաբրիելյանը ՀԱՕԿ-ի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի ու մարզիկների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է, որ այս չորս տարիների ընթացքում մեծ աշխատանք է կատարվել, ինչը եւ տվել է իր արդյունքը:
«1996 թվականին մենք ունեցել ենք 32 մասնակից, Ռիոյում լինելու ենք 33 հոգով: Հայաստանի պատվիրակության կազմը բաղկացած է լինելու 72 հոգուց: Մինչ մարզիկների ժամանելը մենք այնտեղ բոլոր հարցերը կկարգավորենք»,- ասել է Գաբրիելյանը:
Հայաստանի հավաքականը խաղերի բացման ժամանակ շքերթին ներկայանալու է 35 հոգով, իսկ օգոստոսի 3-ին Ռիոյում բարձրացվելու է Հայաստանի դրոշը:

В открытии Олимпиады примут участие 35 представителей Армении
Шеф миссии Дереник Габриелян на встрече с главой НОК Армении Гагиком Царукяном и спортсменами сказал, что за прошедшие четыре года была проведена серьезная работа, что позволило добиться нынешних результатов.
«В 1996 году у нас было 32 участника, а в Рио у нас будет 33 человек. Делегация Армении будет состоять из 72 человек. До прибытия спортсменов мы уладим все вопросы», - сказал Габриелян.
Сборная Армении на параде во время открытия будет состоять из 35 человек, а армянский флаг будет поднят в Рио-де-Жанейро 3 августа.