Հայաստանի Օլիմպիական պատվիրակության առաջին անդամները Ռիո դե Ժանեյրո են մեկնելու վաղը:
Շեֆ-միսիա Դերենիկ Գաբրիելյանը ՀԱՕԿ-ի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի ու մարզիկների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է, որ այս չորս տարիների ընթացքում մեծ աշխատանք է կատարվել, ինչը եւ տվել է իր արդյունքը:
«1996 թվականին մենք ունեցել ենք 32 մասնակից, Ռիոյում լինելու ենք 33 հոգով: Հայաստանի պատվիրակության կազմը բաղկացած է լինելու 72 հոգուց: Մինչ մարզիկների ժամանելը մենք այնտեղ բոլոր հարցերը կկարգավորենք»,- ասել է Գաբրիելյանը:
Հայաստանի հավաքականը խաղերի բացման ժամանակ շքերթին ներկայանալու է 35 հոգով, իսկ օգոստոսի 3-ին Ռիոյում բարձրացվելու է Հայաստանի դրոշը:

Armenia to bring team of 35 people to Rio-2016 Parade of Nations
The team’s Chef de Mission and his two assistants will arrange everything before the athletes arrive.
Chef de Mission Derenik Gabrielyan said at the meeting with ANOC President Gagik Tsarukyan and the athletes that a great work has been done in the past four years, which gave results.
“We had 32 participants in 1996, and we’ll have 33 people in Rio. Armenian delegation will include 72 people. We will arrange everything by the time the athletes arrive,” stated Mr. Gabrielyan.
Armenia will bring a team of 35 people to Parade of Nations at the opening ceremony, and Armenian flag will be raised in Rio on August 3.