Մարմնամարզության հավաքականը ԵԱ-ում հանդես կգա թիմային պայքարում
Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականը շարունակում է հավաք անցկացնել Թբիլիսիում, որտեղից էլ կուղեւորվի Գլազգո ու կմասնակցի Եվրոպայի առաջնությանը:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում մարմնամարզության ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գառնիկ Սարոյանն ասել է, որ մեդալների համար պայքարելու են ինչպես մեծահասակները, այնպես էլ երիտասարդները:
Առաջին անգամ Հայաստանի մեծահասակների թիմը հանդես կգա նաեւ թիմային պայքարում: Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանն ընտրել է, թե որ մարզիկը որ գործիքի վրա է ելույթ ունենալու:
Ազատ վարժություն՝ Վահագն Դավթյան, Արթուր Դավթյան, Վիգեն Խաչատրյան
Նժույգթափեր՝ Հարություն Մերդինյան, Արթուր Դավթյան, Վիգեն Խաչատրյան
Օղակներ՝ Արթուր Դավթյան, Վահագն Դավթյան, Արթուր Թովմասյան
Հենացատկ՝ Վիգեն Խաչատրյան, Արթուր Դավթյան, Վահագն Դավթյան
Զուգափայտեր՝ Հարություն Մերդինյան, Արթուր Դավթյան, Վիգեն Խաչատրյան
Պտտաձողեր՝ Վիգեն Խաչատրյան, Արթուր Թովմասյան, Արթուր Դավթյան
Որակավորման փուլում նրանք պայքարը կսկսեն օգոստոսի 9-ին, իսկ եզրափակիչն օգոստոսի 12-ին է:
Երիտասարդների պայքարում ելույթ կունենան Ժորա Սմբատյանն ու Գագիկ Խաչիկյանը, նրանք երկուսն էլ ներկայանալու են բազմամարտում օգոստոսի 3-ին: Եզրափակիչ անցնելու դեպքում հանդես կգան նաեւ օգոստոսի 10-ին:

Armenia gymnastics team to compete in medal count in European C’ship
Armenia men’s gymnastics team is currently at a training camp in Tbilisi and will travel from there to Glasgow for the European Championship.
Secretary General of Armenian Gymnastics Federation Garnik Saroyan has told Mediamax Sport that both senior and junior athletes will be competing for medals.
For the first time, Armenian senior team will be involved in the competition for medal count. Head coach of the team Hakob Serobyan has chosen which athletes will represent Armenia in each exercise.
Floor: Vahagn Davtyan, Artur Davtyan, Vigen Khachatryan.
Pommel horse: Harutyun Merdinyan, Artur Davtyan, Vigen Khachatryan.
Rings: Artur Davtyan, Vahagn Davtyan, Artur Tovmasyan.
Vault: Vigen Khachatryan, Artur Davtyan, Vahagn Davtyan.
Horizontal Bar: Harutyun Merdinyan, Artur Davtyan, Vigen Khachatryan.
Parallel Bars: Vigen Khachatryan, Artur Tovmasyan, Artur Davtyan.
They will compete in the qualifying round on August 9. The final will take place on August 12.
Junior athletes to represent Armenia are Zhora Smbatyan and Gagik Khachikyan. Both will be involved in all around competition on August 3. If they reach the final, we will see Smbatyan and Khachikyan perform on August 10 as well.