Էդգար Ստեփանյանը ներկայացնելու է «Velo Pasadena Racing» թիմը
Աշխարհի Գավաթի արծաթե մեդալակիր, հեծանվորդ Էդգար Ստեփանյանը ներկայացնելու է «Velo Pasadena Racing» թիմը:
Հիմա հեծանվորդը Լոս Անջելեսում է, նա Mediamax Sport-ին ասել է, որ ակումբում հանդես է գալու մինչեւ այս տարվա օգոստոսը:
«Ուրբաթ ու հանգստյան օրերին մրցումների եմ մասնակցելու: Այստեղ ինձ ամեն ինչով ապահովել են, բնակարան են տրամադրել, մեծ քանակությամբ մարզագույք ու որ ամենակարեւորն է՝ շատ մրցաշարերի մասնակցելու հնարավորությամբ: Ամեն շաբաթ մեկնարկներ եմ ունենալու»,- ասել է Ստեփանյանը:
ԱՄՆ-ում հայ հեծանվորդը հնարավորինս շատ փորձ ձեռք կբերի ու կանի ամեն ինչ, որպեսզի կարողանա նաեւ նվաճել 2020 թվականի Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր.
«Նաեւ կնախապատարստվեմ տարվա կարեւոր մրցաշարերին՝ Եվրոպայի ու Աշխարհի առաջնություններին, Աշխարհի Գավաթին: Հիմա արդեն ամեն ինչ ինձնից է կախված, կանեմ հնարավորինը, որպեսզի լավ ելույթներ գրանցեմ այստեղ»:

Silver medal winner of the World Cup, cyclist Edgar Stepanyan will represent Velo Pasadena Racing team.
Currently the cyclist is in Los Angeles. He told Mediamax Sport that he will perform within the club until August this year.
“I will participate in competitions on Fridays and weekends. Here I am provided with everything: an apartment, required equipment and, most importantly, the opportunity to be involved in many competitions. I will have one every week,” Stepanyan said.
The cyclist will get experience in U.S. and will do everything possible to qualify for 2020 Olympic Games.
“I will also prepare for the important events of the year: European and World championships, World Cup.  Now everything depends on me, I will do my best to register great results here.”