Էդգար Ստեփանյանը ներկայացնելու է «Velo Pasadena Racing» թիմը
Աշխարհի Գավաթի արծաթե մեդալակիր, հեծանվորդ Էդգար Ստեփանյանը ներկայացնելու է «Velo Pasadena Racing» թիմը:
Հիմա հեծանվորդը Լոս Անջելեսում է, նա Mediamax Sport-ին ասել է, որ ակումբում հանդես է գալու մինչեւ այս տարվա օգոստոսը:
«Ուրբաթ ու հանգստյան օրերին մրցումների եմ մասնակցելու: Այստեղ ինձ ամեն ինչով ապահովել են, բնակարան են տրամադրել, մեծ քանակությամբ մարզագույք ու որ ամենակարեւորն է՝ շատ մրցաշարերի մասնակցելու հնարավորությամբ: Ամեն շաբաթ մեկնարկներ եմ ունենալու»,- ասել է Ստեփանյանը:
ԱՄՆ-ում հայ հեծանվորդը հնարավորինս շատ փորձ ձեռք կբերի ու կանի ամեն ինչ, որպեսզի կարողանա նաեւ նվաճել 2020 թվականի Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր.
«Նաեւ կնախապատարստվեմ տարվա կարեւոր մրցաշարերին՝ Եվրոպայի ու Աշխարհի առաջնություններին, Աշխարհի Գավաթին: Հիմա արդեն ամեն ինչ ինձնից է կախված, կանեմ հնարավորինը, որպեսզի լավ ելույթներ գրանցեմ այստեղ»:

Серебряный призер Кубка мира, велосипедист Эдгар Степанян представит команду «Velo Pasadena Racing».
Велосипедист сейчас находится в Лос-Анджелесе и сообщил Mediamax Sport, что будет выступать в составе клуба до августа текущего года.
«В пятницу и в выходные я будут участвовать в турнирах. Здесь меня обеспечили всем: квартирой, огромным количеством спортивного инвентаря и, самое главное, возможностью принять участие во многих турнирах. Каждую неделю у меня будут забеги»,- отметил Степанян.
В США армянский велосипедист наберет как можно больше опыта и сделает все, чтобы завоевать путевку на Олимпийские игры 2020 года.
«Также я буду готовиться к главным турнирам года: к чемпионатам Европы, мира и к Кубку мира. Сейчас все уже зависит от меня, сделаю все возможное, чтобы хорошо выступить здесь».