Ջրացատկի ԵԱ-ում Հայաստանը կունենա երեք մասնակից
Հայաստանի ջրացատկի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հրաչյա Չանդիրյանը գոհ է Մադրիդի Գրան Պրիում իր սաների ելույթից:
«Վլադիմիր եւ Ազատ Հարությունյանները 10 մ աշտարակից սինքրոն ցատկ ձեւում նվաճեցին արծաթե մեդալներ: Տղաների մոտ լավ առաջխաղացում կար: Մայիսի սկզբին նրանք Ուկրաինայում 3-րդ տեղն էին գրավել, իսկ հիմա՝ 2-րդ: Գոհ եմ ոչ միայն տեղի բարելավման, այլ նաեւ միավորների ու ցատկի համար: Եթե նրանք Ուկրաինայում 339 միավոր էին հավաքել, ապա հիմա՝ 371: Մենք 380 միավորն ենք սահման դրել, պետք է աշխատենք ու էլ ավելի լավացնենք ցատկերը»,- Mediamax Sport-ի թղթակցին ասել է Չանդիրյանը:
Նա նշել է, որ այժմ իրենք պատրաստվում են հունիսի 12-ին մեկնարկող Եվրոպայի առաջնությանը: Այնտեղ Հարությունյանները կրկին կմասնակցեն սինքրոն ցատկում, իսկ անհատական ցատկում ելույթ կունենան Վլադիմիր Հարությունյանն ու Լեւ Սարգսյանը:

На ЧЕ по прыжкам в воду Армению будут представлять трое спортсменов
Главный тренер сборной Армении по прыжкам в воду Грачья Чандирян доволен выступлением своих подопечных на Гран-при в Мадриде.
«Владимир и Азат Арутюняны получили серебро за синхронные прыжки с 10-метровой вышки. У ребят был большой прогресс. В начале мая они заняли 3-е место на Украине, а теперь второе. Я доволен не только из-за более высокого места, но и набранных баллов и прыжка. Если на Украине она набрали 339 баллов, то теперь 371. Мы установили планку на 380 баллов, нужно поработать, чтобы прыжки стали еще лучше», - сказал Чандирян Mediamax Sport.
Он отметил, что теперь команда готовится к первенству Европы, которое стартует 12 июня. Арутюняны снова будут выполнять синхронные прыжки, а Владимир Арутюнян и Лев Саргсян выступят в индивидуальных соревнованиях.