Խառը մարտարվեստների OFS երեկոյի ժամանակ Ալբերտ Ղազարյանը մայիսի 8-ին առավելության էր հասել ադրբեջանցի Ռուսլան Մուրթազովի նկատմամբ ու հաղթանակը նվիրել Հայոց բանակին:
Այսօր Ղազարյանն ու պրոֆեսիոնալ արմֆայթինգ ֆեդերացիայի նախագահ Հայկ Ղուկասյանը հանդիպել են լրագրողների հետ:
Ալբերտ Ղազարյան
Ես բազմաթիվ հանդիպումներ եմ ունեցել, սակայն այս մարտին առանձնահատուկ էի պատրաստվել: Շատ մեծ պատասխանատվություն էի զգում, գիետեի, որ պետք է անպայման հաղթեմ: Նույնիսկ մարզումների ժամանակ, երբ հոգնում էի, չէի դադարում պարապել, քանի որ ցանկանում էի ամբողջովին պատրաստ լինել:
Մեր նպատակն առաջին ռաունդում ժամանակից շուտ հաղթանակ գրանցելն էր, ու արդեն 57-րդ վայրկյանում ես հասա հաջողության: Ոգեւորությունս շատ մեծ էր, անչափ ուրախ էի, որ այդպիսի կարեւոր օր հաղթել եմ մրցակցիս:
Հայկ Ղուկասյան
Հայ ու ադրբեջանցի մարզիկները մեկ անգամ չէ, որ հանդիպում են սպորտում: Երկու կողմերն էլ հաղթանակ ու պարտություն են գրանցել: Սակայն Ալբերտի հաղթանակը մեծ արձագանք գրանցեց, քանի որ համընկավ Շուշիի ազատագրման օրվա հետ:
Այս մենամարտից ստացած ողջ հասույթը փոխանցելու ենք մեր բանակին: Մոսկվայից մեր ընկերները մոտ օրերս կմիանան մեզ, որից հետո կմեկնենք Արցախ: Գնելու ենք տարբեր պարագաներ ու փոխանցենք սահմանին կանգնած մեր զինվորներին:

Albert Ghazaryan defeated Azerbaijani athlete Ruslan Murtazov and dedicated his victory to the Armenian Army on May 8 at the OFS mixed martial arts tournament.
Today Albert Ghazaryan and Armenian Armwrestling Federation President Hayk Ghukasyan met with the journalists.
Albert Ghazaryan
I had many fights, but I trained for this one in a special way. I felt great responsibility, I knew that I had to win. Even when I got tired at the training, I didn’t stop because I wanted to be fully prepared.
We aimed to win the first round quickly, and I managed that at the 57th second already. I was very encouraged and happy to defeat my opponent on such a significant day.
Hayk Ghukasyan
This wasn’t the first time Armenian and Azerbaijani athletes competed against each other. Both sides had wins and defeats. However, Albert’s victory caused wide response as it coincided with the day of liberation of Shushi.
The entire revenue from that fight will be transferred to our Army. Our friends from Moscow will join us one of these days, and we’ll go to Artsakh together. We’ll buy things for soldiers guarding the borders.