Խառը մարտարվեստների OFS երեկոյի ժամանակ Ալբերտ Ղազարյանը մայիսի 8-ին առավելության էր հասել ադրբեջանցի Ռուսլան Մուրթազովի նկատմամբ ու հաղթանակը նվիրել Հայոց բանակին:
Այսօր Ղազարյանն ու պրոֆեսիոնալ արմֆայթինգ ֆեդերացիայի նախագահ Հայկ Ղուկասյանը հանդիպել են լրագրողների հետ:
Ալբերտ Ղազարյան
Ես բազմաթիվ հանդիպումներ եմ ունեցել, սակայն այս մարտին առանձնահատուկ էի պատրաստվել: Շատ մեծ պատասխանատվություն էի զգում, գիետեի, որ պետք է անպայման հաղթեմ: Նույնիսկ մարզումների ժամանակ, երբ հոգնում էի, չէի դադարում պարապել, քանի որ ցանկանում էի ամբողջովին պատրաստ լինել:
Մեր նպատակն առաջին ռաունդում ժամանակից շուտ հաղթանակ գրանցելն էր, ու արդեն 57-րդ վայրկյանում ես հասա հաջողության: Ոգեւորությունս շատ մեծ էր, անչափ ուրախ էի, որ այդպիսի կարեւոր օր հաղթել եմ մրցակցիս:
Հայկ Ղուկասյան
Հայ ու ադրբեջանցի մարզիկները մեկ անգամ չէ, որ հանդիպում են սպորտում: Երկու կողմերն էլ հաղթանակ ու պարտություն են գրանցել: Սակայն Ալբերտի հաղթանակը մեծ արձագանք գրանցեց, քանի որ համընկավ Շուշիի ազատագրման օրվա հետ:
Այս մենամարտից ստացած ողջ հասույթը փոխանցելու ենք մեր բանակին: Մոսկվայից մեր ընկերները մոտ օրերս կմիանան մեզ, որից հետո կմեկնենք Արցախ: Գնելու ենք տարբեր պարագաներ ու փոխանցենք սահմանին կանգնած մեր զինվորներին:

На вечере OFS боев смешанного стиля 8 мая Альберт Казарян победил азербайджанца Руслана Муртазова и посвятил свою победу армянской армии.
Сегодня Казарян и глава профессиональной федерации «Армфайтинг» Айк Гукасян встретились с журналистами.
Альберт Казарян
Я проводил множество боев, однако к этому бою готовился особо. Я чувствовал колоссальную ответственность, знал, что обязательно должен победить. Даже во время тренировок, когда я уставал, не переставал тренироваться, потому что хотел быть полностью готовым.
Моей целью было победить в первом раунде, досрочно, и уже на 57-й секунде я добился успеха. Я был очень воодушевлен и рад, что в такой важный день одержал победу.
Айк Гукасян
Армянский и азербайджанский спортсмены не впервые встречаются в спорте. Обе стороны одерживали победы и терпели поражения. Но победа Альберта получила большой резонанс, потому что совпала с днем освобождения Шуши.
Вся прибыль, полученная с этого боя, будет передана нашей армии. Наши товарищи в ближайшие дни присоединятся к нам из Москвы, после чего мы поедем в Арцах. Купим разные принадлежности и передадим нашим солдатам, стоящим на границе.