Դավիթ Խաչատրյանը մարզումները կշարունակի ԱՄՆ-ում
ProFC վարկածով աշխարհի չեմպիոն Դավիթ Խաչատրյանը վերջին հաղթանակից հետո վերադարձել է Հայաստան ու այսօր հանդիպել լրագրողների հետ:
«Ես մեկ ամիս վատառողջ էի ու ցանկանում էի մենամարտն ավարտել ժամանակից շուտ: Սակայն ընթացքում հասկացա, որ չեմ կարող, քանի որ մրցակիցս՝ Սուլթան Աբդուրազակովը, շատ լավ էր պատրաստվել ու լավ մենամարտ էր վարում: Ես կարողացա մինչեւ վերջ ճիշտ աշխատել ու առավելության հասա միավորներով»,- ասել է Խաչատրյանը:
Հայ մարզիկը, որը գրեթե մեկ տարի է մարզվում է Ռուսաստանում, պատրաստվում է տեղափոխվել ԱՄՆ ու կարիերան շարունակել այնտեղ: ԱՄՆ-ում բացի մարզումներից նա նաեւ մրցաշարերի է մասնակցելու, ինչից հետո էլ ցանկանում է տեղափոխվել UFC:
«Իմ քաշային կարգում ես համարվում եմ ուժեղագույն մարզիկներից մեկը, դրա համար էլ գնում եմ Միացյալ Նահանգներ, քանի որ այնտեղ շատ է զարգացած իմ մարզաձեւը: Շատ եմ ցանկանում հանդես գալ UFC-ում, արդեն այնտեղ ավելի հստակ կիմանամ, թե երբ կկարողանամ հասնել նպատակիս»,- ընդգծել է նա:

Davit Khachatryan to continue trainings in U.S.
ProFC World Champion Davit Khachatryan returned to Armenia after his recent victory and today had a meeting with the journalists.
“I was unwell a month ago and wanted to finish the bout ahead of time, but I realized that my opponent – Sultan Abdurazakov – was very well-prepared. I managed to fight correctly till the end and won due to points," said Khachatryan.
The Armenian athlete that has been training in Moscow for around a year is going to move to the U.S. and continue his career there. Besides trainings, he will also participate in tournaments, after which he wants to move to UFC.
“I am one of the strongest athletes in my weight category and I am leaving for the U.S. as my sport is highly developed there. I want to move to UFC very much. There I will know it more clearly when I will be able to attain my goal,” he stressed.