Գեւորգ Ղազարյանը Բրաունշվեյգի «Այնտրախտ» կարող է տեղափոխվել ամռանը
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ու Կարագանդայի «Շախտյորի» կիսապաշտպան Գեւորգ Ղազարյանը հնարավոր է ամռանը տեղափոխվի գերմանական «Այնտրախտ» (Բրաունշվեյգ) ակումբ:
Այդ մասին Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է հենց ինքը՝ ֆուտբոլիստը:
«Իմ փորձաշրջանը գերմանական ակումբում տեւել է 2 օր: Ամեն ինչ լավ է անցել, ընդհանուր առմամբ նրանք հավանել են իմ խաղը: Պարզապես ակումբը Գերմանիայի առաջնության մրցաշարային աղյուսակում վերջին հորիզոնականներում է ու պետք է կարողանա լուծել բարձրագույն խմբում մնալու խնդիրը»,- ասել է Ղազարյանը:
Նրա խոսքով, հիմա «Այնտրախտը» ցանկանում է ավելի արագաշարժ ֆուտբոլիստ ձեռք բերել, իսկ իր տեղափոխությունը հնարավոր է կայանա ամառային տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ:
«Մոտ մեկ շաբաթվա ընթացքում պարզ կլինի, թե որտեղ կշարունակեմ կարիերաս: Ինձանով հետաքրքրվում են 2-3 ռուսաստանյան ու ղազախստանյան ակումբներ, իսկ եթե տեղափոխությունս չկայանա, կշարունակեմ հանդես գալ «Շախտյորում», որի հետ գործող պայմանագիր ունեմ»,- ավելացրել է կիսապաշտպանը:

Gevorg Ghazaryan may move to Eintracht Braunschweig in summer
Midfielder of Armenian national football team and Karaganda's "Shakhtar" Gevorg Ghazaryan may possibly move to German Eintracht Braunschweig football club in summer.
The footballer said this talking to Mediamax Sport's correspondent.
"My probation period in the German club lasted 2 days. Everything went well and overall they liked how I play. The club just tops the list of German championship teams and it should manage to remain in the premiere league", said Ghazaryan.
According to him, now Eintracht wants to get a faster football player and his transfer may possible take place during summer transfer window.
"It will be clear almost in a week where I will continue my career. 2-3 Russian and Kazakhstan clubs are interested in me and if the transfer doesn't take place I will go on playing in "Shakhtar" with which I have a valid contract", added the midfielder.