Գեւորգ Ղազարյանը Բրաունշվեյգի «Այնտրախտ» կարող է տեղափոխվել ամռանը
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ու Կարագանդայի «Շախտյորի» կիսապաշտպան Գեւորգ Ղազարյանը հնարավոր է ամռանը տեղափոխվի գերմանական «Այնտրախտ» (Բրաունշվեյգ) ակումբ:
Այդ մասին Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է հենց ինքը՝ ֆուտբոլիստը:
«Իմ փորձաշրջանը գերմանական ակումբում տեւել է 2 օր: Ամեն ինչ լավ է անցել, ընդհանուր առմամբ նրանք հավանել են իմ խաղը: Պարզապես ակումբը Գերմանիայի առաջնության մրցաշարային աղյուսակում վերջին հորիզոնականներում է ու պետք է կարողանա լուծել բարձրագույն խմբում մնալու խնդիրը»,- ասել է Ղազարյանը:
Նրա խոսքով, հիմա «Այնտրախտը» ցանկանում է ավելի արագաշարժ ֆուտբոլիստ ձեռք բերել, իսկ իր տեղափոխությունը հնարավոր է կայանա ամառային տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ:
«Մոտ մեկ շաբաթվա ընթացքում պարզ կլինի, թե որտեղ կշարունակեմ կարիերաս: Ինձանով հետաքրքրվում են 2-3 ռուսաստանյան ու ղազախստանյան ակումբներ, իսկ եթե տեղափոխությունս չկայանա, կշարունակեմ հանդես գալ «Շախտյորում», որի հետ գործող պայմանագիր ունեմ»,- ավելացրել է կիսապաշտպանը:

Геворг Казарян может перейти в «Айнтрахт» из Брауншвейга летом
Полузащитник национальной футбольной сборной Армении и «Шахтера» из Караганды Геворг Казарян возможно перейдет летом в немецкий клуб «Айнтрахт» (Брауншвейг).
Об этом в беседе с корреспондентом Mediamax Sport сказал сам футболист.
«Моя стажировка в германском клубе составила 2 дня. Все прошло здорово, в целом им понравилась моя игра. Просто клуб находится на последних позициях в турнирной таблице чемпионата Германии и должен сделать все возможное, чтобы остаться в высшей группе»,- сказал Казарян.
По его словам, поэтому в настоящее время «Айнтрахт» желает приобрести более скоростного футболиста, а его трансфер возможно состоится во время летнего трансферного окна.
«В течение недели станет ясно, где я продолжу свою карьеру. Мной интересуются 2-3 российских и казахстанских клуба, а если трансфер не состоится, буду продолжать выступать в «Шахтере», с которым у меня есть действующий контракт»,- добавил полуащитник.