ՈւԵՖԱ-ն կաջակցի Հայաստանին նոր ազգային ստադիոնի կառուցման հարցում
ԵՎՐՈ-2020-ի որակավորման փուլի վիճակահանությանը մասնակցելու համար Իռլանդիայի մայրաքաղաք էր մեկնել նաեւ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանը:
Դուբլինում  կայացել է եռակողմ հանդիպում ՈւԵՖԱ-ի նախագահ Ալեքսանդր Չեֆերինի, ՈւԵՖԱ-ի Ազգային ասոցիացիաների բաժնի տնօրեն Զորան Լակովիչի,  Վանեցյանի եւ ՀՖՖ-ի առաջին փոխնախագահ, գլխավոր քարտուղար Արմեն Մելիքբեկյանի միջեւ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է համագործակցության լայն շրջանակ, մասնավորապես առաջիկա 4 տարում Հայաստանի մարզերում ՀՖՖ կողմից իրականացվելիք ենթակառուցվածքային զարգացման ծրագրերը:
Հայկական կողմը մանրամասն ներկայացրել է ազգային նոր մարզադաշտ կառուցելու ծրագրերը: ՈւԵՖԱ-ի նախագահը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել ՀՖՖ-ին բոլոր հնարավոր միջոցներով, մարզադաշտի՝ ՈւԵՖԱ-ի չափորոշիչներին համապատասխանելու, նախագծման, ՈւԵՖԱ-ի փորձագետների աջակցության եւ մասնագիտական խորհրդատվության մասով, հայտնում է ՀՖՖ-ն:

UEFA to assist Armenia with construction of new national stadium
President of the Football Federation of Armenia (FFA) Artur Vanestyan traveled to Dublin to take part in the qualification draw for Euro 2020.
Mr. Vanestyan and FFA Vice President, Secretary General Armen Melikbekyan met in the Irish capital with UEFA President Aleksander Ceferin and Director for National Associations Zoran Lakovic. They discussed a broad range of areas for cooperation, particularly the programs for infrastructure development that FFA plans to carry out in Armenian marzes over the next 4 years.
The Armenian delegation introduced UEFA officials to the plan for construction of a new national stadium. Aleksander Ceferin said UEFA is ready to support the Armenian Football Federation with planning, expert assistance and professional consultations to make the new stadium compliant with UEFA standards, said FFA.