ՈւԵՖԱ-ն կաջակցի Հայաստանին նոր ազգային ստադիոնի կառուցման հարցում
ԵՎՐՈ-2020-ի որակավորման փուլի վիճակահանությանը մասնակցելու համար Իռլանդիայի մայրաքաղաք էր մեկնել նաեւ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանը:
Դուբլինում  կայացել է եռակողմ հանդիպում ՈւԵՖԱ-ի նախագահ Ալեքսանդր Չեֆերինի, ՈւԵՖԱ-ի Ազգային ասոցիացիաների բաժնի տնօրեն Զորան Լակովիչի,  Վանեցյանի եւ ՀՖՖ-ի առաջին փոխնախագահ, գլխավոր քարտուղար Արմեն Մելիքբեկյանի միջեւ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է համագործակցության լայն շրջանակ, մասնավորապես առաջիկա 4 տարում Հայաստանի մարզերում ՀՖՖ կողմից իրականացվելիք ենթակառուցվածքային զարգացման ծրագրերը:
Հայկական կողմը մանրամասն ներկայացրել է ազգային նոր մարզադաշտ կառուցելու ծրագրերը: ՈւԵՖԱ-ի նախագահը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել ՀՖՖ-ին բոլոր հնարավոր միջոցներով, մարզադաշտի՝ ՈւԵՖԱ-ի չափորոշիչներին համապատասխանելու, նախագծման, ՈւԵՖԱ-ի փորձագետների աջակցության եւ մասնագիտական խորհրդատվության մասով, հայտնում է ՀՖՖ-ն:

УЕФА поможет Армении в строительстве нового национального стадиона
Для участия в жеребьевке к квалификационному турниру ЕВРО-2020 в столицу Ирландии отправился также президент Федерации футбола Армении Артур Ванецян.
В Дублине состоялась встреча президента УЕФА Александра Чеферина, директора Департамента национальных ассоциаций УЕФА Зорана Лаковича с Артуром Ванецяном и первым вице-президентом ФФА, генеральным секретарем Арменом Меликбекяном. На встрече обсуждался широкий спектр сотрудничества, в частности, программа ФФА по развитию инфраструктур в областях Армении.
Армянская сторона в подробностях представила программы строительства нового национального стадиона. Президент УЕФА сообщил о готовности содействовать ФФА всеми возможными способами. В частности, речь идет о поддержке в проектировке, профессиональных консультациях специалистов УЕФА для соответствия стадиона стандартам союза, сообщили в ФФА.