Արմեն Գյուլբուդաղյանց. Ջիբրալթարի դեմ լինելու է ազգի պատվի խաղը
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյուլբուդաղյանցը թիմի հետ առաջին մարզումից հետո խոստովանել է, որ տղաները մեծ ոգեւորությամբ ու պատասխանատվությամբ են աշխատել:
«Փառք Աստծո, վնասվածքներ չունենք: Մի փոքր խնդիր ունեն Մարկոս Պիզելին ու Հրայր Մկոյանը, բայց հուսով եմ, որ մինչեւ խաղը նրանք կապաքինվեն: Լիովին պատրաստ կլինենք Ջիբրալթարի հետ խաղին»,-Գյուլբուդաղյանցի խոսքերը մեջբերում է ՀՖՖ-ն:
Մարզիչը խոստովանել է, որ Ջիբրալթարի դեմ լինելու է ազգի պատվի խաղը. «Ես վստահ եմ, որ մենք էլ, տղաներն էլ ամեն ինչ կանենք հաղթանակի հասնելու համար»:
Ազգերի Լիգայի Հայաստան-Ջիբրալթար հանդիպումը կայանալու է հոկտեմբերի 13-ին երեկոյան ժամը 8-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական ստադիոնում:

Armenia coach: The game against Gibraltar is a matter of national pride
Head coach of the Armenian national football team Armen Gyulbudaghyants has held the first training with the team and said that the players are working with enthusiasm and responsibility.
“Thank God, we have no injuries. There are little problems with Marcos Pizzelli and Hrayr Mkoyan, but I hope they’ll be fine for the game. We will be absolutely ready for the match against Gibraltar,” Gyulbudaghyants was quoted as saying by the Football Federation of Armenia.
According to the manager, that match is also a matter of national pride: “I am certain the coaching staff and the players will do everything to win.”
The Armenia- Gibraltar Nations League clash kicks off at 8 p.m. (Armenia time) in Vazgen Sargsyan Republican Stadium in Yerevan on October 13.