Մխիթարյանն «Էստերսունդի» դեմ խաղում կլինի մեկնարկային կազմում
Լոնդոնի «Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերն այսօր հայտնել է, որ Հենրիխ Մխիթարյանը կլինի Եվրոպայի Լիգայի «Էստերսունդի» դեմ խաղի հիմնական կազմում:
«Մխիթարյանը, Օսպինան ու Ուելբեքը կլինեն թիմի մեկնարկային կազմում: Ռեմսին այսօր լավ մարզումներ անցկացրեց, բայց վաղը խաղադաշտ դուրս չի գա, կտեսնենք, թե երբ ամբողջովին պատրաստ կլինի»,-ասել է Վենգերը:
Մարզիչն ընդգծել է, որ Եվրոպայի Լիգան կարեւոր մրցաշար է իրենց համար, սակայն անչափ շատ են ցանկանում իրավունք նվաճել հանդես գալ Չեմպիոնների Լիգայում:
ԵԼ-ի 1/16 եզրափակչի առաջին խաղում «Արսենալը» հյուընկալվելիս 3:0 հաշվով առավելության էր հասել «Էստերսունդի» նկատմամբ: Պատասխան հանդիպումը կայանալու է վաղը:

Mkhitaryan to start against Ostersunds
Arsenal manager Arsene Wenger has announced today that Henrikh Mkhitaryan will start in the Europa League second leg against Ostersunds.
“Mkhitaryan, Ospina and and Welbeck will start. Ramsey had a good training session today, but he can’t play tomorrow. We have to wait and see when he is fully recovered,” said Wenger.
The manager has highlighted that Europa League is an important competition for the club, although they want to get back into the Champions League.
In the first leg of the last-32 tie with Ostersunds, Arsenal won 0-3. The Gunners will hope to win the home game against Ostersunds tomorrow.