Մխիթարյանն «Էստերսունդի» դեմ խաղում կլինի մեկնարկային կազմում
Լոնդոնի «Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերն այսօր հայտնել է, որ Հենրիխ Մխիթարյանը կլինի Եվրոպայի Լիգայի «Էստերսունդի» դեմ խաղի հիմնական կազմում:
«Մխիթարյանը, Օսպինան ու Ուելբեքը կլինեն թիմի մեկնարկային կազմում: Ռեմսին այսօր լավ մարզումներ անցկացրեց, բայց վաղը խաղադաշտ դուրս չի գա, կտեսնենք, թե երբ ամբողջովին պատրաստ կլինի»,-ասել է Վենգերը:
Մարզիչն ընդգծել է, որ Եվրոպայի Լիգան կարեւոր մրցաշար է իրենց համար, սակայն անչափ շատ են ցանկանում իրավունք նվաճել հանդես գալ Չեմպիոնների Լիգայում:
ԵԼ-ի 1/16 եզրափակչի առաջին խաղում «Արսենալը» հյուընկալվելիս 3:0 հաշվով առավելության էր հասել «Էստերսունդի» նկատմամբ: Պատասխան հանդիպումը կայանալու է վաղը:

Мхитарян в стартовом составе на матч против «Эстерсунда»
Главный тренер лондонского «Арсенала» Арсен Венгер сообщил сегодня, что в матче Лиги Европы против «Эстерсунда» Генрих Мхитарян будет включен в основной состав.
«Мхитарян, Оспина и Уэлбек будут в стартовом составе команды. Ремси сегодня провел хорошую тренировку, но завтра не выйдет на поле. Посмотрим, когда он окончательно будет готов»,- отметил Венгер.
Тренер подчеркнул, что Лига Европы – важный турнир для команды, однако лондонцы также хотят завоевать право на участие в Лиге Чемпионов.
В первой игре 1/16 финала ЛЕ «Арсенал» в гостевом матче одержал победу над «Эстерсундом» со счетом 3:0. Ответный матч состоится завтра.