ՄՅՈւ-ն Գավաթի 1/4 եզրափակչում է. Մխիթարյանը լավագույն ֆուտբոլիստ
«Մանչեսթեր Յունայթեդը» դուրս է եկել Անգլիայի Գավաթի խաղարկության 1/4 եզրափակիչ: Արտագնա խաղում «Յունայթեդը» 2:1 հաշվով դժվարին հաղթանակ է տարել «Բլեքբերնի» նկատմամբ:
Մրցակիցը հաշիվը բացել է 17-րդ րոպեին, Մոուրինյոյի սաներից 10 րոպե է պահանջվել այն հավասարեցնելու համար: Գոլն իր հաշվին գրանցել է Մարկուս Ռեշֆորդը: Հաղթական գնդակն էլ փոխարինման մտնելուց հետո խփել է Զլատան Իբրահիմովիչը:
Հենրիխ Մխիթարյանը, որը նախորդ հանդիպումը բաց էր թողել հիվանդության պատճառով, թիմի հիմնական կազմում էր: Մխիթարյանը գոլային փոխանցում է կատարել ու ճանաչվել հանդիպման լավագույն խաղացող:
«Մեր տղաներն իսկապես հիանալի էին գործում,անհանար էր ավելի լավ խաղ ցույց տալ: Ինձ համար լավագույնը Էշլի Յանգն էր, նա պարզապես հրաշալի էր խաղում: Հանդիպումը դժվար ստացվեց մեզ համար, բայց կարեւոր գոլ խփեցինք ու հաղթեցինք»,-խաղից հետո խոստովանել է Ժոզե Մոուրինյոն:

МЮ вышел 1/4 финала Кубка Англии: Мхитарян-лучший игрок матча
«Манчестер Юнайтед» вышел в четвертьфинал Кубка Англии. В выездном матче команда со счетом 2:1 одержала волевую победу над «Блэкберном».
Соперник открыл счет на 17-й минуте, и подопечным Моуриньо потребовалось 10 минут, чтобы сравнять счет. Гол на свой счет записал Маркус Рэшфорд. А победный гол забил вышедший на замену Златан Ибрагимович.
Генрих Мхитарян, который пропустил предыдущий матч из-за болезни, вышел на поле в основном составе. Он сделал голевую передачу и был признан лучшим игроком матча.
«Наши действительно отлично сыграли, лучше было просто невозможно. Лучшим для меня был Эшли Янг – он выступил великолепно. Матч выдался тяжелым для нас, но мы забили важный гол и победили», - сказал после встречи Жозе Моуриньо.