Ռոման Բերեզովսկին որոշել է ավարտել կարիերան
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին որոշում է կայացրել 40 տարեկանում ավարտել կարիերան:
«Հիմա ես աշխատում եմ «Դինամոյի» երիտասարդական թիմի մարզչական շտաբում, աստիճանաբար հունի մեջ եմ ընկնում: Խոստովանեմ, որ ամեն ինչ անսպասելի տեղի ունեցավ: Ես պլանավորում էի խաղալ ազգային հավաքականում, սակայն պորտուգալացիների հետ հանդիպումից հետո ծրագրերս փոխվեցին»,- nvspb.ru-ին ասել է դարպասապահը:
Բերեզովսկու խոսքով, վերջին ժամանակներս Հայաստանի ընտրանին թույլ արդյունք է ցույց տալիս, ու մեղքի մեծ բաժինը նա իր վրա է վերցնում, քանի որ խաղերի մեծ մասում հաշվի մեջ առաջ լինելով, թիմը գոլեր է բաց թողել. «Մենք կորցնում էինք խաղի թելն ու կարեւոր 3 միավոր: Եթե ուրիշը գրավի իմ տեղը, հնարավոր է, հավաքականի համար դա ավելի լավ լինի: Պետք է շուրջը կատարվող ամեն ինչին լավատեսորեն նայել, ավելի լավ է հեռանկարային մարզիչ լինել, քան ծերացող մարզիկ»:
Դարպասապահը նշել է, որ ազգային ընտրանու մարզչի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սարգիս Հոսեփյանը դեռ հույսեր է կապում իր հետ, բացի այդ էլ ինքն էլ չի ցանկանում հեռանալ թիմից, որը վաղուց հարազատ է դարձել: «Ես 19 տարի հանդես եմ եկել հավաքականում, միշտ զգացել եմ երկրպագուների, թիմակիցներիս ու մարզիչների ջերմ վերաբերմունքը: Համոզված եմ, որ ամեն դեպքում մենք կշարունակենք համագործակցությունը»,- ընդգծել է Բերեզովսկին:

Голкипер национальной сборной Армении по футболу Роман Березовский решил завершить карьеру в возрасте 40 лет.
«Сейчас работаю в тренерском штабе молодежного состава «Динамо». Привыкаю к новой должности, вхожу в курс дела, втягиваюсь в тренировочный процесс. Признаюсь, все произошло очень неожиданно. Я планировал продолжить играть, но после матча за сборную Армении против португальцев поменял планы», - сказал голкипер газете «Невское время».
По словам Березовского, национальная команда Армении последнее время показывала слабые результаты, и большую часть вины вратарь берет на себя, поскольку часто, ведя в счете, команда пропускала голы: «Мы упускали нити игры и теряли важнейшие очки. Если пост номер один займет кто-то другой, возможно, для сборной это будет лучше. Надо оптимистично смотреть на все, что происходит вокруг. Лучше быть перспективным тренером, нежели стареющим спортсменом».
Вратарь отметил, что временный и.о. главного тренера сборной Армении Саркис Овсепян еще связывал с ним некоторые надежды, и сам он не хотел отрываться от национальной команды, давно ставшей для него родной. «Я выступал за сборную 19 лет, всегда ощущал теплое отношение к себе болельщиков, тренеров и партнеров. Уверен, в той или иной роли мы продолжим сотрудничество», - подчеркнул Березовский.
Он отметил, что обязательно проведет прощальный матч в составе сборной и скажет армянским болельщикам слова благодарности.