Արամ Ավագյանը նոր ընկերության կազմում կանցկացնի առաջին մենամարտը
Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ Արամ Ավագյանը պայմանագիր է կնքել Salita փրոմոութերական ընկերության հետ եւ վերջինիս կազմում անցկացնելու է իր առաջին մենամարտը:
Այն կայանալու է Դեթրոյթում մարտի 13-ին, իսկ մրցակիցը մինչ այս պարտություն չունեցող Դագուբերտո Ագուերոն (Դոմինիկյան Հանրապետություն) է:
«Ես հրաժարվել եմ WBC International Silver գոտուց, քանի որ փրոմոութերական ընկերություն չունեի, իսկ գոտու համար նախատեսված ծախսերը շատ էին: Այո, ես այլեւս Punch Boxing ընկերության հետ չեմ աշխատում, սա երկկողմանի համաձայնությամբ է եղել, ոչ մի խնդիր չենք ունեցել: Պարզապես հասկացանք, որ ամեն ինչ մի օր ավարտվում է»,-ասել է Ավագյանը:
Նա նշել է, որ ԱՄՆ-ում ինտենսիվ մարզումներ եւ սպարինգներ է անցկացրել, մոտ մեկ ամիս է Հայաստանում է, որտեղ էլ իրեն օգնում են հավաքականի մարզիչներ Վահան Ադիլխանյանն ու Կարեն Աղամալյանը:
«Նոր ընկերություն գտնելուն ինձ օգնեց Արթուր Գեւորգյանը, մենք մի շարք առաջարկներ ստացանք, բայց որոշեցի աշխատել հենց Salita-ի հետ, որն առաջարկեց ոչ թե մեկանգամյա պայմանագիր, այլ երկարաժամկետ: Իմ նպատակները հաղթանակներ գրանցելն ու Աշխարհի չեմպիոնական գոտի նվաճելն է»,-ավելացրել է բռնցքամարտիկը:
Նա նշել է, որ եթե կարողացավ հաղթել Ագուերոյին ժամանակից շուտ, ապա, ըստ ամենայնի, ապրիլին եւս մենամարտ կունենա, իսկ եթե այն տեւի մինչեւ վերջ՝ մայիսին:
«Մի քանի օրից արդեն կմեկնեմ ԱՄՆ ու Դեթրոյթում կմարզվեմ տեղի մարզչի հետ: Առավելագույն նվիրվելու եմ ու պայքարեմ միայն հաղթանակի համար»,-եզրափակել է Ավագյանը:

Aram Avagyan signs a deal with new promoter ahead of next fight
Professional boxer Aram Avagyan has signed a deal with Salita Promotions. He will hold his next fight under the auspices of the company.
The fight will take place in Detroit on March 13. Avagyan is going to face Dagoberto Aguero, Dominican boxer who has not lost a fight in his career.
“I missed on the WBC International Silver belt because it required significant expenditure and I did not have a promoter. I no longer work with Punch Boxing, but we parted ways by mutual consent, so there are no hard feelings between us. We just realized that our cooperation came to an end,” told Avagyan.
He noted that he had intensive training and sparring in the U.S. before returning to Armenia. For about a month, he has been training here under the guidance of Vahan Adilkhanyan and Karen Aghamalyan, coaches of the national boxing team.
“Artur Gevorgyan helped me find a new promoter. We received many offers, but chose Salita, because it offered a long-term contract. My goal is to win fights and take the title of world champion,” added Aram Avagyan.
According to the athlete, if he beats Aguero ahead of time, he will hold the next fight in April, and if not, in May.
“I am going back to the Unites States in a few days to train in Detroit. I will train with 100% dedication and fight until the end to win,” added Avagyan.