Արամ Ավագյանը նոր ընկերության կազմում կանցկացնի առաջին մենամարտը
Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ Արամ Ավագյանը պայմանագիր է կնքել Salita փրոմոութերական ընկերության հետ եւ վերջինիս կազմում անցկացնելու է իր առաջին մենամարտը:
Այն կայանալու է Դեթրոյթում մարտի 13-ին, իսկ մրցակիցը մինչ այս պարտություն չունեցող Դագուբերտո Ագուերոն (Դոմինիկյան Հանրապետություն) է:
«Ես հրաժարվել եմ WBC International Silver գոտուց, քանի որ փրոմոութերական ընկերություն չունեի, իսկ գոտու համար նախատեսված ծախսերը շատ էին: Այո, ես այլեւս Punch Boxing ընկերության հետ չեմ աշխատում, սա երկկողմանի համաձայնությամբ է եղել, ոչ մի խնդիր չենք ունեցել: Պարզապես հասկացանք, որ ամեն ինչ մի օր ավարտվում է»,-ասել է Ավագյանը:
Նա նշել է, որ ԱՄՆ-ում ինտենսիվ մարզումներ եւ սպարինգներ է անցկացրել, մոտ մեկ ամիս է Հայաստանում է, որտեղ էլ իրեն օգնում են հավաքականի մարզիչներ Վահան Ադիլխանյանն ու Կարեն Աղամալյանը:
«Նոր ընկերություն գտնելուն ինձ օգնեց Արթուր Գեւորգյանը, մենք մի շարք առաջարկներ ստացանք, բայց որոշեցի աշխատել հենց Salita-ի հետ, որն առաջարկեց ոչ թե մեկանգամյա պայմանագիր, այլ երկարաժամկետ: Իմ նպատակները հաղթանակներ գրանցելն ու Աշխարհի չեմպիոնական գոտի նվաճելն է»,-ավելացրել է բռնցքամարտիկը:
Նա նշել է, որ եթե կարողացավ հաղթել Ագուերոյին ժամանակից շուտ, ապա, ըստ ամենայնի, ապրիլին եւս մենամարտ կունենա, իսկ եթե այն տեւի մինչեւ վերջ՝ մայիսին:
«Մի քանի օրից արդեն կմեկնեմ ԱՄՆ ու Դեթրոյթում կմարզվեմ տեղի մարզչի հետ: Առավելագույն նվիրվելու եմ ու պայքարեմ միայն հաղթանակի համար»,-եզրափակել է Ավագյանը:

Арам Авагян проведет свой первый поединок в составе новой компании
Профессиональный боксер Арам Авагян подписал контракт с промоутерской компанией Salita и проведет в ее составе свой первый поединок.
Встреча состоится 13 марта в Детройте, а соперником спортсмена станет Дагоберто Агуэро (Доминиканская Республика).
«Я отказался от пояса WBC International Silver, так как у меня не было промоутерской компании, а рассчитанные расходы на пояс были большие. Да, я больше не работаю с компанией Punch Boxing, это было двусторонним соглашением, у нас не было никаких проблем. Просто поняли, что все когда-либо заканчивается»,- сказал Авагян.
Он отметил, что проводил в США интенсивные тренировки и спарринги. Уже почти месяц спортсмен находится в Армении, где ему помогают тренеры сборной Ваган Адилханян и Карен Агамалян.
«Найти новую компанию мне помог Арутр Геворкян. Мы получили ряд предложений, я решил работать именно с Salita, которая предложила не краткосрочный, а долгосрочный контракт. Моя цель – побеждать и завоевать Мировой чемпионский пояс»,- добавил боксер.
Авагян подчеркнул, что если сможет победить Агуэро раньше времени, то, по всей вероятности, в апреле вновь проведет поединок. Если бой продлиться до конца, то поединок состоится в мае.
«Через несколько дней поеду в США и буду тренироваться в Детройте с местным тренером. Я буду выкладываться по максимуму и бороться только для победы»,- заключил он.