Բռնցքամարտիկները տարին սկսել են ծաղկաձորյան հավաքով
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Թորոսյանն ասել է, որ մարզումները նախատեսված են մինչեւ հունվարի 23-ը:
«Հիմա թիմում կա 22 բռնցքամարտիկ: Տարին նոր ենք սկսում, կամաց-կամաց տղաները ձեռք կբերեն ցանկալի մարզավիճակ»,-ասել է Թորոսյանը:
Այս տարի բռնցքամարտի Աշխարհի ու Եվրոպայի առաջնություններ չեն լինելու: Ըստ Թորոսյանի՝ իրենք բացը կլրացնեն միջազգային մրցաշարերի մասնակցելով: Նախատեսվում է համագործակցություն Վրաստանի թիմի հետ, իսկ մյուս ծրագրերը կհստակեցվեն այս հավաքից հետո:

Armenian boxers start the year with training camp in Trsaghkadzor
Head Coach of the team Davit Torosyan told Mediamax Sport that trainings are set to be finished until January 23.
“Currently we have 22 boxers in the team. We have already started the new year, so the young men will get in proper shape little by little,” Torosyan said.
World and European Boxing Championships will not be held this year. According to Torosyan, they will fill the gap by participating in international tournaments. They plan to cooperate with Georgian team, while other programs will be clarified after this camp.