Բռնցքամարտիկները տարին սկսել են ծաղկաձորյան հավաքով
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Թորոսյանն ասել է, որ մարզումները նախատեսված են մինչեւ հունվարի 23-ը:
«Հիմա թիմում կա 22 բռնցքամարտիկ: Տարին նոր ենք սկսում, կամաց-կամաց տղաները ձեռք կբերեն ցանկալի մարզավիճակ»,-ասել է Թորոսյանը:
Այս տարի բռնցքամարտի Աշխարհի ու Եվրոպայի առաջնություններ չեն լինելու: Ըստ Թորոսյանի՝ իրենք բացը կլրացնեն միջազգային մրցաշարերի մասնակցելով: Նախատեսվում է համագործակցություն Վրաստանի թիմի հետ, իսկ մյուս ծրագրերը կհստակեցվեն այս հավաքից հետո:

Армянские боксеры начали год со сбора в Цахкадзоре
В беседе с корреспондентом Mediamax Sport главный тренер сборной Давид Торосян заявил, что тренировки запланированы до 23 января.
«На данный момент в состав сборной включены 22 боксера. Мы только начинаем год, постепенно наши ребята обретут желаемую спортивную форму»,- заявил Торосян.
В этом году чемпионаты мира и Европы по боксу не будут проводиться. По словам Торосяна, этот пробел команда восполнит посредством участия в международных турнирах. Планируется сотрудничество со сборной Грузии, остальные планы будут уточнены после сбора.