Աբրահամն ուզում է Վեգասում հաղթած 1-ին գերմանացի մարզիկը լինել
Ապրիլի 9-ին Լաս Վեգասում կայանալիք մենամարտից առաջ WBO վարկածով Աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամն ու նրա մրցակից Ժիլբերտո Ռամիրեսը հանդես են եկել ամփոփիչ մամուլի ասուլիսով:
Աբրահամը նշել է, որ ցանկանում է լինել Գերմանիան ներկայացնող առաջին բռնցքամարտիկը, ով հաղթանակ կտանի Լաս Վեգասում:
«Ես շատ եմ մարզվել ու ջանք թափել, որպեսզի շաբաթ օրը հաղթանակի հասնեմ»,- Աբրահամի խոսքերը մեջբերում է fightnews.com-ը:
Ռամիրեսն էլ նշել է, որ միշտ երազել է չեմպիոնական մենամարտ անցկացնելու մասին. «Երբ կարիերաս նոր էի սկսում, միշտ ադ մասին էի մտածում: Պահը եկել է, սա իմ շանսն է, ու ես դրանից կօգտվեմ»:

Абрахам хочет стать первым немецким боксером, победившим в США
Перед боем, который состоится в Лас-Вегасе 9 апреля, чемпион мира по версии WBO Артур Абрахам и его соперник Хильберто Рамирес выступили с итоговой пресс-конференцией.
Абрахам отметил, что хотел бы стать первым боксером, представляющим Германию, который одержит победу в Лас-Вегасе.
«Я много тренировался и приложил много усилий, чтобы победить в субботу», - цитирует Абрахама fightnews.com.
Рамирес отметил, что всегда мечтал провести чемпионский бой: «Когда я только начинал свою карьеру, всегда думал об этом. Этот момент настал, и я воспользуюсь им».