Երկու քաշային կարգերում Աշխարհի նախկին չեմպիոն Բերնարդ Հոփկինսը շատ է ցանկանում մենամարտ անցկացնել WBO վարկածով Աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամի հետ:
«Ես դեռ թոշակի չեմ անցել, ցանկանում եմ եւս մեկ պատմական նվաճման հասնել: Երբ ես երկրորդ միջին քաշային կարգը բաց թողեցի ու սկսեցի հանդես գալ 160 ֆունտում, բոլորն ինձ խենթ էին համարում: Բայց երկրորդ միջին քաշային կարգում է հանդես գալիս Աբրահամը եւ նա մեծ անուն ունի»,- boxingscene.com-ին խոստովանել է ամերիկացին:
Հոփկինսը հայ բռնցքամարտիկին համարում է ամուր մարզիկ, որը շատ հզոր պաշտպանություն ունի: Հոփկինսի վկայությամբ, հիմա քննարկում են հանդիպման անցկացման մանրամասները:
Նա հույս ունի հանդիպումն անցկացնել 2016 թվականի հունվարին, երբ արդեն 51 տարեկան կլինի, ու պատրաստ է անգամ Եվրոպայում մենամարտել:

Экс-чемпион мира в двух весовых категориях Бернард Хопкинс хочет биться с чемпионом мира WBO Артуром Абрахамом.
«Я не ушел в отставку. Хочу добиться еще одного исторического достижения. Я пропустил второй средний вес. Перешел сразу из категории 160 фунтов в 175, и тогда мне говорили, что я сумасшедший. Во втором среднем весе я вижу такого парня, как Артур Абрахам, и он крепкий парень», - сказал американец boxingscene.com.
По словам спортсмена, в данное время идет обсуждение деталей встречи.
Хопкинс также заявил, что надеется провести бой в январе, когда будет праздновать свой 51-й день рождения, отметив, что готов драться даже в Европе.