Երկու քաշային կարգերում Աշխարհի նախկին չեմպիոն Բերնարդ Հոփկինսը շատ է ցանկանում մենամարտ անցկացնել WBO վարկածով Աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամի հետ:
«Ես դեռ թոշակի չեմ անցել, ցանկանում եմ եւս մեկ պատմական նվաճման հասնել: Երբ ես երկրորդ միջին քաշային կարգը բաց թողեցի ու սկսեցի հանդես գալ 160 ֆունտում, բոլորն ինձ խենթ էին համարում: Բայց երկրորդ միջին քաշային կարգում է հանդես գալիս Աբրահամը եւ նա մեծ անուն ունի»,- boxingscene.com-ին խոստովանել է ամերիկացին:
Հոփկինսը հայ բռնցքամարտիկին համարում է ամուր մարզիկ, որը շատ հզոր պաշտպանություն ունի: Հոփկինսի վկայությամբ, հիմա քննարկում են հանդիպման անցկացման մանրամասները:
Նա հույս ունի հանդիպումն անցկացնել 2016 թվականի հունվարին, երբ արդեն 51 տարեկան կլինի, ու պատրաստ է անգամ Եվրոպայում մենամարտել:

Former World champion in two weight categories Bernard Hopkins wants to have a bout with WBO Champion Arthur Abraham.
“I’m not retired. I want to make another historic achievement. I skipped over the super middleweight division. I want from 160 straight to 175 and they said I was crazy. I see a guy out there in Arthur Abraham. He’s a big name,” Hopkins told BoxingScene.com.
According to Hopkins, Abraham is a very durable guy to fight and has one of the toughest defenses. Hopkins said the fight is in the works and the details should be ironed out soon.
Hopkins hopes for the fight to happen by January of 2016 as a celebration for his 51st birthday. Hopkins also wasn’t shy about fighting Abraham in Europe.