Արթուր Աբրահամ. Ես կկարողանամ հաղթել Սեկլոշին ու պաշտպանել չեմպիոնական գոտիս
Մայիսի 3-ին Բեռլինում կայանալիք Արթուր Աբրահամ-Նիկոլա Սեկլոշ մենամարտից առաջ բռնցքամարտիկները հանդես են եկել մամուլի ասուլիսով:
WBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Աբրահամը հույս է հայտնել, որ կկարողանա հաղթանակի հասնել ու պաշտպանել տիտղոսը:
«Ես մենամարտելու եմ իմ հարազատ քաղաքում ու լավ մարզավիճակում եմ: Հիանալի է, որ երկու ամիս դադարից հետո վերջապես ռինգ եմ վերադառնալու: Սեկլոշի հետ մենամարտից հետո պատրաստվում եմ եւս երկու հանդիպում անցկացնել այս տարի: Իսկ ընդհանրապես, պատրաստվում եմ մինչեւ 40 տարեկանս լինել պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտում ու Բեռլինի Օլիմպիական մարզադաշտում մենամարտ անցկացնել Ֆելիքս Շտուրմի հետ»,- ասել է հայ բռնցքամարտիկը:
Աբրահամի մրցակից Սեկլոշն էլ ուրախ է, որ վերջապես հնարավորություն է ստացել մարտ անցկացնել չեմպիոնական գոտու համար. «Ես սովորել եմ իմ սխալներից, ու մայիսի 3-ին պատրաստվում եմ դառնալ Մոնտենեգրոյի առաջին պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի չեմպիոնը»:

Arthur Abraham. I am looking forward to defending the WBO Belt at home
Here are the main quotes from final press conference ahead of the fight between WBO Super-Middleweight World Champion Arthur Abraham and Nikola Sjekloca this Saturday at the Velodrom Berlin, which will host its first ever world title fight.
“I am looking forward to defending the WBO Belt at home. It is great to return to the ring inside a span of two months and I want to fight two more times after this one in 2014. Before calling it a career, sitting on the couch and watching TV at age 40, I want to meet Felix Sturm at Berlin’s Olympic Stadium – that’s what I am dreaming of”,- Fightnews.com quotes Arthur Abraham.
His opponent Sjekloca said, that he is thankful for finally getting the chance to fight for a world title after being rated highly in the pro ranks for such a long time: “I learned from my mistakes. I will show on May 3 that it was worth the wait and the experience, becoming Montenegro’s first world champion”.