Անշարժ գույքը Երեւանում էժանացել է շուրջ 7%-ով
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի բազմաբնակարան շենքերի բնակարանների շուկայական միջին գներն 1 քառ.մ. հաշվարկով 2011թ. ապրիլին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի հետ համեմատ նվազել են 7.3%-ով կամ 20 200 դրամով եւ կազմել 257 100 դրամ ($686):
Գների որոշակի նվազում (0.2%-ով) նկատվել է նաեւ 2011թ. մարտի հետ համեմատ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, վկայակոչելով անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի տվյալները, 2010թ. ապրիլի հետ համեմատ բնակարանների գների նվազում արձանագրվել է մայրաքաղաքի բոլոր համայնքներում՝ բացառությամբ Նուբարաշենի, որտեղ ավանդաբար անշարժ գույքի գները ամենաէժանն են Երեւանում (149 500 դրամ 1 քառ.մ. հաշվարկով, աճը՝ 3.5%):
Կենտրոն համայնքում  բնակարանների գներն ապրիլին նվազել են 4.7%-ով՝ 1 ք.մ. հաշվարկով կազմելով 447 300 դրամ:
2011թ. ապրիլին նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի հետ համեմատ Երեւանում շուրջ 5%-ով նվազել են նաեւ բնակելի տների գները՝ 1 ք.մ. հաշվարկով կազմելով 272 400 դրամ:
Գյումրիում բնակարանների միջին գներն 1 քառ.մ. հաշվարկով 2011թ. ապրիլին 2010թ. ապրիլի հետ համեմատ նվազել են շուրջ 10%-ով եւ կազմել 108 100 դրամ, իսկ Վանաձորում՝ աճել 0.6%-ով եւ կազմել 93 600 դրամ:
2011թ. ապրիլին հանրապետությունում անշարժ գույքի նկատմամբ իրականացվել են 16311 գործարքներ, որոնց 24.6%-ը՝ օտարման գործարքներ են:

Certain reduction in prices (0.2%) was also observed as compared to March, 2011.
Mediamax reports referring the data of State Committee of Real Estate Cadastre that reduction in price for apartments was observed in all communities of the capital city, except for Nubarashen, where there are traditionally the lowest prices for dwelling in Yerevan (149 500 AMD for 1 cubic meter, increase – 3.5%). In Kentron central community, prices for apartments fell by 4.7% in April, making AMD 447 300 for one cubic meter.
Prices for private houses have also reduced by 5% in April, 2011, as compared to the analogous period last year, making 272 400 AMD for 1 cubic meter.
Average prices for apartments in Gyumri reduced by 10% in April, 2011, as compared to April, 2010, making AMD 108 100 for 1 cubic meter, and in Vanadzor they increased by 0.6% and made AMD 93 600.