Վանաձորում մեկնարկել է Ստեփան Սարգսյանի անվան մրցաշարը
Մասնակցում են 6 երկրների`Հայաստանի, Բելառուսի, Ուկրաինայի, Ռուսաստանի, Վրաստանի ու Ղազախստանի ըմբիշներ:
Հայաստանի թիմից բացի մեծաքանակ կազմով են մրցավայր ժամանել Ռուսաստանի ու Ղազախստանի հավաքականները, որոնք մոտ 50 ու 30 մարզիկներ են հայտավորել մրցաշարում: Մասնակիցների թվում են Աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոններ եւ մեդալակիրներ:
Հայ ըմբիշներից չեն մասնակցում միայն Մ-23 տարեկանների Եվրոպայի չեմպիոն Վազգեն Թեւանյանը, նա վնասվածք ունի, ու Աշխարհի եւ Եվրոպայի չեմպիոն Դավիթ Սաֆարյանը, նա օրեր առաջ վնասել է կողը: Այս մասին Mediamax Sport-ին հայտնել է Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արայիկ Բաղդադյանը:
Մրցաշարն ընտրական է լինելու Հայաստանի հավաքականի համար, արդյունքներով ձեւավորվելու է  թիմի կազմը, որը սեպտեմբերին Ղազախստանում մասնակցելու է Աշխարհի առաջնությանը:

В Ванадзоре стартовал турнир им. Степана Саргсяна
Кроме Армении большое число участников заявлено от России и Казахстана – около 50 и 30 спортсменов. Среди них чемпионы и медалисты мира и Европы
В составе армянской команды не выступят только чемпион Европы до 23 лет Вазген Теванян (из-за травмы) и чемпион мира и Европы Давид Сафарян, который несколько дней назад повредил бок. Об этом Mediamax Sport сообщил главный секретарь Федерации борьбы Армении Араик Багдадян.
По результатам турнира  будет сформирован состав сборной Армении, с которым страна примет участие в чемпионате мира, предстоящем в сентябре в Казахстане.