Սահակ Հովհաննիսյանն ՕԽ-ին անհատական ծրագրով է պատրաստվում
Հոկտեմբերի 6-18-ը Բուենոս Այրեսում կայանալիք պատանեկան Օլիմպիական խաղերի ըմբշամարտի մրցումներում Հայաստանը ներկայացնելու է միայն Սահակ Հովհաննիսյանը (60 կգ):
Մեծ սպորտի ապագա աստղերը. Սահակ Հովհաննիսյան
Հունահռոմեական ոճի ըմբիշը մեկ ամիս առաջ է նվաճել ուղեգիրը Սկոպյեում կայացած Եվրոպայի առաջնությունում՝ դառնալով հաղթող:
«Սահակը գեղեցիկ գոտեմարտեր է անցկացրել ԵԱ-ում ու տպավորիչ հաղթանակներ տարել: Նա Օլիմպիական խաղերին անհատական ծրագրով է պատրաստվում, հավաքների կմասնակցի նաեւ երիտասարդական թիմի հետ: Ամեն ինչ կանենք, որ խաղերին լավագույն մարզավիճակում մասնակցի ու կարողանա պայքարել մեդալի համար»,- ասել է Հայաստանի պատանեկան ընտրանու գլխավոր մարզիչ Գագիկ Խաչատրյանը:
Ըմբիշը Եվրոպայի առաջնությունում կոնքոսկրի վանսվածքով էր հանդես եկել, ըստ մարզչի, Հովհաննիսյանի ապաքինումը լավ է ընթանում ու նա առաջիկայում նաեւ միջազգային մրցաշարերի կկարողանա մասնակցել:

Armenia will be represented by only one wrestler in Buenos Aires 2018 Youth Olympics, Sahak Hovhannisyan (60kg). The games are to take place on October 6-18.
Future stars of big-time sports: Sahak Hovhannisyan
The Greco-Roman wrestler earned the quote a month ago by winning the Cadet European Championship in Skopje.
“Sahak performed very well in Skopje, all his wins were impressive. He has individual training for the Olympics and will participate in the training camps with the junior team as well. We will do everything to get him in the best form for the Olympics so he can compete for a medal,” said head coach of Armenia’s youth team Gagik Khachatryan.
Hovhannisyan performed in Skopje with a hipbone injury and the coach says he is recovering well. Soon the young wrestler will be able to compete in international tournaments.