Սահակ Հովհաննիսյանն ՕԽ-ին անհատական ծրագրով է պատրաստվում
Հոկտեմբերի 6-18-ը Բուենոս Այրեսում կայանալիք պատանեկան Օլիմպիական խաղերի ըմբշամարտի մրցումներում Հայաստանը ներկայացնելու է միայն Սահակ Հովհաննիսյանը (60 կգ):
Մեծ սպորտի ապագա աստղերը. Սահակ Հովհաննիսյան
Հունահռոմեական ոճի ըմբիշը մեկ ամիս առաջ է նվաճել ուղեգիրը Սկոպյեում կայացած Եվրոպայի առաջնությունում՝ դառնալով հաղթող:
«Սահակը գեղեցիկ գոտեմարտեր է անցկացրել ԵԱ-ում ու տպավորիչ հաղթանակներ տարել: Նա Օլիմպիական խաղերին անհատական ծրագրով է պատրաստվում, հավաքների կմասնակցի նաեւ երիտասարդական թիմի հետ: Ամեն ինչ կանենք, որ խաղերին լավագույն մարզավիճակում մասնակցի ու կարողանա պայքարել մեդալի համար»,- ասել է Հայաստանի պատանեկան ընտրանու գլխավոր մարզիչ Գագիկ Խաչատրյանը:
Ըմբիշը Եվրոպայի առաջնությունում կոնքոսկրի վանսվածքով էր հանդես եկել, ըստ մարզչի, Հովհաննիսյանի ապաքինումը լավ է ընթանում ու նա առաջիկայում նաեւ միջազգային մրցաշարերի կկարողանա մասնակցել:

На соревнованиях по борьбе юношеских Олимпийских игр, предстоящих 6-18 октября в Буэнос-Айресе, Армению представит только Саак Ованнисян (60 кг).
Греко-римский борец завоевал месяц назад путевку на Олимпийские игры, став победителем чемпионата Европы в Скопье.
«Саак провел красивые поединки на ЧЕ и одержал впечатляющие победы. Он готовится к Олимпийским играм по индивидуальной программе, примет участие также в сборах молодежной команды. Мы сделаем все, чтобы он участвовал в играх в наилучшей форме и сумел побороться за медаль»,- заявил главный тренер юношеской сборной Армении Гагик Хачатрян.
Борец выступал на чемпионате Европы с травмой бедренной кости. По словам тренера, реабилитация проходит успешно, и в ближайшее время борец сможет также принять участие в международных турнирах.