Միհրան Հարությունյանն MMA-ում առաջին մենամարտը մայիսին կանցկացնի
Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի առաջնությանը ներկա էր նաեւ Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Միհրան Հարությունյանը: Նա հետեւեց եզրափակիչների ընթացքին ու մասնակցեց մինչեւ 67 կգ քաշային կարգի պարգեւատրմանը:
2017-ին Հարությունյանը հայտարարել էր, որ ըմբշամարտը համատեղելու է MMA-ի հետ: Նա սկսել էր մարզումներ անցկացնել խառը մենամարտերի մասնակցելու նպատակով ու հաճախակի էր սոցցանցերի իր էջերում կիսվում մարզումների տեսագրություններով:
Mediamax Sport-ի թղթակցին Հարությունյանն ասել է, որ առաջին մենամարտն MMA-ում նախատեսում է անցկացնել մայիսին: Մրցակցի անունն ավելի ուշ է հայտնի դառնալու:

Мигран Арутюнян первый поединок в MMA проведет в мае
На чемпионате Армении по борьбе греко-римского стиля присутствовал также серебряный призер Олимпийских игр в Рио Мигран Арутюнян. Он следил за финалами турнира и принял участие в церемонии награждения весовой категории до 67 кг.
В 2017 году борец объявил, что будет совмещать борьбу с MMA. Он начал проводить тренировки для участия в смешанных единоборствах и часто делился видеозаписями с тренировок на своих страницах в соцсетях.
Корреспонденту Mediamax Sport Арутюнян сказал, что первый поединок в MMA планирует провести в мае. Имя соперника станет известно позже.