Միհրան Հարությունյանն MMA-ում առաջին մենամարտը մայիսին կանցկացնի
Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի առաջնությանը ներկա էր նաեւ Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Միհրան Հարությունյանը: Նա հետեւեց եզրափակիչների ընթացքին ու մասնակցեց մինչեւ 67 կգ քաշային կարգի պարգեւատրմանը:
2017-ին Հարությունյանը հայտարարել էր, որ ըմբշամարտը համատեղելու է MMA-ի հետ: Նա սկսել էր մարզումներ անցկացնել խառը մենամարտերի մասնակցելու նպատակով ու հաճախակի էր սոցցանցերի իր էջերում կիսվում մարզումների տեսագրություններով:
Mediamax Sport-ի թղթակցին Հարությունյանն ասել է, որ առաջին մենամարտն MMA-ում նախատեսում է անցկացնել մայիսին: Մրցակցի անունն ավելի ուշ է հայտնի դառնալու:

Mihran Harutyunyan to hold first MMA fight in May
Armenian Greco-Roman Wrestling Championship was also attended by silver medalist of Rio Olympic Games Mihran Harutyunyan. He followed the finals and participated in award ceremony of winners in under 67 kg weight category.
The wrestler announced in 2017 that he was going to combine Greco-Roman wrestling with MMA. He started to hold trainings to participate in various MMA fights. He often posted photos from trainings on his pages in social media.
Harutyunyan told Mediamax Sport that he planned to hold his first MMA fight in May this year. The name of his competitor will be revealed later.