Ազատ ոճայինները ԱԱ-ին նախապատրաստվում են Վրաստանում
Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականը մեկնել է Վրաստանի Դուշետի բնակավայր, որտեղ պատրաստվելու է սեպտեմբերի 7-12-ը Լաս Վեգասում կայանալիք Աշխարհի առաջնությանը: Այնտեղ հայ ազատ ոճայինները նախավերջին ուսումնամարզական հավաքն են անցկացնելու:
Վրացական հավաքին գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանի գլխավորությամբ մասնակցելու են Գարիկ Բարսեղյանը (57 կգ), Վոլոդյա Ֆրանգուլյանը (61 կգ), Դավիթ Սաֆարյանը (65 կգ), Գրիգոր Գրիգորյանը (74 կգ), Մուսա Մուրթազալիեւը (86  կգ),  Էդգար Ենոքյանն (97 կգ) ու Լեւան Բերիանիձեն (125 կգ):
Արայիկ Բաղդադյանը նշել է, որ Վրաստանից վերադառնալու են օգոստոսի 27-ին, իսկ  30-ին մեկնելու են մրցավայր, որտեղ էլ կայանալու է վերջին հավաքը:
ԱԱ-ն վարկանշային է լինելու ու խաղարկվելու են 2016 թվականի Ռիո դե Ժանեյրոյի Օլիմպիական խաղերի ուղեգրեր:

Вольные борцы в Грузии готовятся к чемпионату мира
Сборная Армении вольной борьбы отправилась в грузинский Душети, где будет готовиться к чемпионату мира, который состоится 7-12 сентября в Лас-Вегасе. Там же борцы проведут последние сборы перед соревнованиями.
В сборах под руководством главного тренера Араика Багдадяна будут участвовать Гарик Барсегян (57 кг), Володя Франгулян (61 кг), Давид Сафарян (65 кг), Григор Григорян (74 кг), Муса Муртазалиев (86 кг), Эдгар Енокян (97 кг) и Леван Берианидзе (125 кг).
Араик Багдадян отметил, что команда вернется из Грузии 27 августа, а 30 отправится в Лас-Вегас, где будут проходить последние сборы.