Երիտասարդների Աշխարհի առաջնությանը կմասնակցեն 4 ծանրորդ
Մարտի 14-21-ը Բուխարեստում կայանալու է երիտասարդների ծանրամարտի Աշխարհի առաջնությունը: Հայաստանն այդ մրցաշարում ներկայացնելու են 4 ծանրորդներ:
Հայաստանի երիտասարդական ընտրանու գլխավոր մարզիչ Մելիք Ղուկասյանը Mediamax Sport-ին ասել է, որ մինչեւ 81 կգ քաշային կարգում ելույթ են ունենալու այս տարվա Հայաստանի չեմպիոն ու արծաթե մեդալակիր Ռաֆիկ Հարությունյանն ու Կարեն Մարգարյանը, որպես պահեստային էլ լինելու է 3-րդ տեղը գրաված Արմեն Գրիգորյանը:
ԱԱ-ին մասնակցելու են նաեւ Արա Աղանյանն (89 կգ) ու Յաշա Մինասյանը (102 կգ):
2019-ի երիտասարդների ԵԱ-ի ու 2020-ի Հայաստանի չեմպիոն Կարեն Ավագյանն ու 2019-ի ԵԱ-ի ու ԱԱ-ի հաղթող եւ ռեկորդակիր Վարազդատ Լալայանը մարզվելու են արդեն մեծահասակների թիմի հետ, նրանք մասնակցելու են նաեւ մինչեւ 23 տարեկանների մրցումներին:

На молодежном чемпионате мира выступят 4 тяжелоатлета
С 14-21 марта в Бухаресте состоится молодежный чемпионат мира по тяжелой атлетике. Армению в этом турнире представят 4 тяжелоатлета.
Главный тренер молодежной сборной Армении Мелик Гукасян сообщил Mediamax Sport, что в весовой категории до 81 кг выступят чемпион Армении этого года Рафик Арутюнян, серебряный призер Карен Маркарян, а в качестве резервного участника на соревнования поедет Армен Григорян, занявший 3-е место.
В ЧМ будут участвовать также Ара Аганян (89 кг) и Яша Минасян (102 кг).
Победитель молодежного ЧЕ-2019 и чемпион Армении-2020 Карен Авагян и победитель ЧЕ-2019, чемпион мира и рекордсмен Вараздат Лалаян будут тренироваться уже с взрослой командой, они будут также участвовать в соревнованиях до 23 лет.