ԱԱ-ին կանանց թիմը կմասնակցի Արտաշես Ներսիսյանի գլխավորությամբ
Սեպտեմբերի 18-27-ը Պատտայայում (Թաիլանդ) կայանալիք Աշխարհի վարկանշային առաջնությունում Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականը հանդես կգա Արտաշես Ներսիսյանի գլխավորությամբ:
Առաջնությունում ելույթ կունենան Իզաբելլա Յայլյանը (59 կգ) եւ Տաթեւ Հակոբյանը (87 կգ):
Արտաշես Ներսիսյանը Mediamax Sport-ին ասել է, որ ապրիլին Եվրոպայի առաջնությունից հետո Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայից հրավեր է ստացել նորից աշխատել կանանց թիմի հետ:
«Հիմա Երեւանում ենք մարզվում, այստեղից էլ սեպտեմբերի 19-ին կմեկնենք մրցավայր: Առաջնությանը պատրաստվել ենք Աբովյանում, Ծաղկաձորում ու Երեւանում: Մենք ԱԱ-ում բարձր տեղերի ու մեդալների համար չենք պայքարելու, այլ Օլիմպիական ուղեգրերի: Մրցումները ցույց կտան, թե որքանով ենք պատրաստ»,-նշել է մարզիչը:
2018 թվականին Սոնա Պողոսյանի դոպինգ-թեստի դրական արդյունքից հետո կանանց ընտրանու մարզիչներ Արտաշես Ներսիսյանն ու Արման Ղազարյանը ժամանակավոր հեռացվել էին աշխատանքից:
Այդ ընթացքում ծանրորդուհիների հետ աշխատել է Վիգեն Խաչատրյանը, որի գլխավորությամբ էլ նրանք հանդես են եկել ապրիլին Բաթումիում կայացած Եվրոպայի առաջնությունում:

Artashes Nersisyan to manage Armenian women’s team in World Weightlifting C’ship
Artashes Nersisyan will manage the women’s team of Armenia during the World Weightlifting Championships that will be held in Pattaya, Thailand on 18-27 September.
The team is comprised of two athletes, Izabella Yaylyan (59kg weight class) and Tatev Hakobyan (87kg).
Artashes Mersisyan has told Mediamax Sport that the Weightlifting Federation of Armenia invited him to manage the women’s team again in April, after the European Championship.
“We are training in Yerevan now. On 19 September we’ll travel to Thailand. Our training camps take place in Abovyan, Tsaghkadzor and Yerevan. We plan to compete for Olympic quotas, not medals prize winning places in the World Championship. The competitions will show the level of our readiness,” he said.
Nersisyan and another women’s coach Arman Ghazaryan were suspended after one of the athletes, Sona Poghosyan, tested positive for doping in 2018.
Nersisyan was substituted by Vigen Khachatryan until now, who managed the team in the European Championship in Batumi this April as well.