Նախարարը հավատում է, որ Հայաստանի 14-րդ չեմպիոնը կհռչակվի Ռիոյում
Հայաստանի սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանն ուղերձ է հղել 31-րդ Օլիմպիական խաղեր մեկնող հայ մարզիկներին:
Նա նշել է, որ Հայաստանի բոլոր 33 ներկայացուցիչների հաղթանակը ողջ ազգինն է լինելու, որի համար ուրախանալու են բոլորը:
«Վստահ եմ, որ անելու եք ամեն ինչ լավ ելույթ ունենալու եւ օլիմպիական պարգեւների արժանանալու համար: Համոզված եմ, որ հենց ձեր մեջ է Հայաստանի Հանրապետության օլիմպիական 14-րդ չեմպիոնը: Լսեք ձեր մարզիչներին, հետեւեք նրանց խորհուրդներին, եւ թող մարզական բախտը բարեհաճ լինի ձեր նկատմամբ»,- ասել է Ղազարյանը:
Հայաստանի հավաքականի անդամներն արդեն աստիճանաբար մեկնում են Ռիո դե Ժանեյրո, որտեղ օգոստոսի 5-ին մեկնարկելու են Օլիմպիական խաղերը:

Министр спорта и по делам молодежи Армении Габриел Казарян направил послание армянским спортсменам, которые отправятся на 31-е Олимпийские игры.
Он отметил, что победы 33 представителей Армении будет принадлежать всему народу, и все будут радоваться достижениям спортсменов.
«Уверен, что вы сделаете все, чтобы хорошо выступить и получить олимпийские награды. Уверен, что среди вас находится будущий 14-й олимпийский чемпион Армении. Слушайтесь тренеров, следуйте их советам, и пусть спортивная удача будет на вашей стороне», - сказал Казарян.
Члены сборной Армении уже постепенно отправляются в Рио-де-Жанейро, где 5 августа стартуют Олимпийские игры.