Նախարարը հավատում է, որ Հայաստանի 14-րդ չեմպիոնը կհռչակվի Ռիոյում
Հայաստանի սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանն ուղերձ է հղել 31-րդ Օլիմպիական խաղեր մեկնող հայ մարզիկներին:
Նա նշել է, որ Հայաստանի բոլոր 33 ներկայացուցիչների հաղթանակը ողջ ազգինն է լինելու, որի համար ուրախանալու են բոլորը:
«Վստահ եմ, որ անելու եք ամեն ինչ լավ ելույթ ունենալու եւ օլիմպիական պարգեւների արժանանալու համար: Համոզված եմ, որ հենց ձեր մեջ է Հայաստանի Հանրապետության օլիմպիական 14-րդ չեմպիոնը: Լսեք ձեր մարզիչներին, հետեւեք նրանց խորհուրդներին, եւ թող մարզական բախտը բարեհաճ լինի ձեր նկատմամբ»,- ասել է Ղազարյանը:
Հայաստանի հավաքականի անդամներն արդեն աստիճանաբար մեկնում են Ռիո դե Ժանեյրո, որտեղ օգոստոսի 5-ին մեկնարկելու են Օլիմպիական խաղերը:

Armenian Minister of Sport: We will have our 14th Olympic champion in Rio
Armenian Minister of Sport and Youth Affairs Gabriel Ghazaryan addressed a message to Armenian Olympic team for the 31st Olympic Games.
He noted that the victory of all 33 representatives of Armenia will be the nation’s victory, which will bring joy to everyone.
“I am sure that you will do everything to perform well and win. I am convinced that one of you will become Armenia’s 14th Olympic champion. Listen to your coaches, follow their instructions. I wish to have sport luck in this competition,” Ghazaryan said.
Members of Armenian Olympic team are already leaving for Rio de Janeiro, where the Olympic Games will be launched on August 5.