Արմեն Նազարյան. ԱԱ-ի փոխարեն կմասնակցենք այլ մրցաշարերի
Թիմի գլխավոր մարզիչ Արմեն Նազարյանը Mediamax Sport-ի թղթակցին ասել է, որ Բաքվում կայանալիք Աշխարհի առաջնությունը բաց թողնելու պատճառով նրանք այլ մրցաշարերի կմասնակցեն:
«Ադրբեջանն այդպես էլ մեզ չխոստացավ ապահովել թիմի անվտանգությունը, որոշվեց, որ ԱԱ-ն բաց կթողնենք: Դրա փոխարեն իմ սաները հանդես կգան Չեչնիայում կայանալիք մրցաշարին, որը պլանավորված է անցկացնել հոկտեմբերին: Իսկ Եվրոպայի չեմպիոն Ֆերդինանտ Կարապետյանն ու Արսեն Ղազարյանն այլ ծրագրով կմարզվեն»,-ասել է Նազարյանը:
Կարապետյանը երեւանյան հավաքից հետո կմենի Գերմանիա ու այնտեղ կպատրաստվի հոկտեմբերի 26-ին Աբու Դաբիում կայանալիք Գրան Պրիին: Դրանից հետո նոյեմբերի 10-ին նա ելույթ կունենա Հաագայի Գրան Պրիում:

Сборная Армении по дзюдо проводит в Ереване учебно-тренировочные сборы.
Главный тренер сборной Армен Назарян сообщил корреспонденту Mediamax Sport, что по причине пропуска чемпионата мира в Баку они примут участие в других турнирах.
«Азербайджан так и не представил нам гарантий в обеспечении безопасности команды, и мы приняли решение пропустить ЧМ. Вместо этого мои подопечные в октябре примут участие в турнире, который пройдет в Чечне в октябре. А чемпион Европы Фердинанд Карапетян и Арсен Казарян будут тренироваться по другим программам», - отметил Назарян.
Карапетян после сборов в Ереване отправится в Германию, где будет готовиться к Гран-при, которое пройдет 26 октября в Абу-Даби. После чего 10 ноября дзюдоист примет участие в Гран-при в Гааге.