Արմեն Նազարյան. ԱԱ-ի փոխարեն կմասնակցենք այլ մրցաշարերի
Թիմի գլխավոր մարզիչ Արմեն Նազարյանը Mediamax Sport-ի թղթակցին ասել է, որ Բաքվում կայանալիք Աշխարհի առաջնությունը բաց թողնելու պատճառով նրանք այլ մրցաշարերի կմասնակցեն:
«Ադրբեջանն այդպես էլ մեզ չխոստացավ ապահովել թիմի անվտանգությունը, որոշվեց, որ ԱԱ-ն բաց կթողնենք: Դրա փոխարեն իմ սաները հանդես կգան Չեչնիայում կայանալիք մրցաշարին, որը պլանավորված է անցկացնել հոկտեմբերին: Իսկ Եվրոպայի չեմպիոն Ֆերդինանտ Կարապետյանն ու Արսեն Ղազարյանն այլ ծրագրով կմարզվեն»,-ասել է Նազարյանը:
Կարապետյանը երեւանյան հավաքից հետո կմենի Գերմանիա ու այնտեղ կպատրաստվի հոկտեմբերի 26-ին Աբու Դաբիում կայանալիք Գրան Պրիին: Դրանից հետո նոյեմբերի 10-ին նա ելույթ կունենա Հաագայի Գրան Պրիում:

Armenia judo coach: We’ll compete in other places instead of Baku
Head coach Armen Nazaryan has told Mediamax Sport that since the team will miss the World Championship in Azerbaijan due to security concerns, the Armenian judokas will participate in other tournaments.
“We requested an official guarantee for safety from Azerbaijan, but they did not give it. We decided not to go. Our team will take part in a tournament in Chechnya this October instead. European champion Ferdinand Karapetyan and Arsen Ghazaryan will train with a different program,” said Nazaryan.
Karapetyan will travel to Germany after the training camp to prepare for the Abu Dhabi Grand Prix, scheduled for October 26. Afterwards, he will compete in Hague Grand Prix on November 10.