Արմեն Աշոտյանը պարգեւատրվել է ուսանող մարզիկներին
Հայաստանի կրթության եւ գիտության նախարար ու Հայաստանի ուսանողական մարզական ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Աշոտյանը պարգեւատրել է համալսարանական սպորտի միջազգային մրցաշարերում աչքի ընկած հայ մարզիկներին ու նրանց մարզիչներին:
Պատվոգրերով են պարգեւատրվել համաշխարհային Ունիվերսիադայի հաղթող, մարզմնամարզիկ Արթուր Թովմասյանը, համալսարանական սպորտի Եվրոպական ասոցիացիայի կարատեի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Էրիկ Գեւորգյանը եւ Հայաստանի ֆուտզալի չեմպիոն ու Եվրոպայի համալսարանական առաջնությանը մասնակցած Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի թիմը: Մարզիկները նաեւ դրամական պարգեւների են արժանացել:
Աշոտյանը նշել է, որ մեծ հպարտություն է զգում ուսանողական սպորտում արձանագրած հաջողությունների համար: Նրա խոսքով, թեեւ առկա խնդիրներին, հայ ուսանող մարզիկները շարունակում են ցուցադրել իրենց վարպետությունն ու ծածանել Հայաստանի դրոշը:
«ՀՊՏՀ-ի թիմը շուտով մասնակցելու է ՈՒԵՖԱ-ի ֆուտզալի գավաթի խաղարկությանը: Թիմին հովանավորներ են անհրաժեշտ, ես էլ ամեն ինչ կանեմ նրա միջազգային առաջխաղացումն ապահովելու համար: Ոչ ոք չէր սպասում նման հաջողություն տղաներից, այդ պատճառով էլ նմանատիպ խնդիր է առաջացել»,- ավելացրել է նախարարը:

Министр образования и науки Армении, глава Студенческой спортивной федерации Армении Армен Ашотян наградил армянских спортсменов, отличившихся на студенческих международных турнирах, а также их тренеров.
Грамоты получили победитель международной Универсиады, гимнаст Артур Товмасян, бронзовый призер первенства по карате Европейской ассоциации университетского спорта Эрик Геворкян и чемпион Армении по футзалу, команда Государственного экономического университета Армении. Также спортсмены получили денежные призы.
Ашотян отметил, что гордится спортивными достижениями армянских студентов. По его словам, несмотря на существующие сложности, армянские студенты продолжают демонстрировать мастерство и поднимать армянских влаг на разных соревнованиях.
«Команда Государственного инженерного университета вскоре примет участие в розыгрыше кубка УЕФА по футзалу. Команде нужен спонсор, а я сделаю все возможное для ее международного продвижения. Никто не ожидал такого успеха парней, поэтому и возникла подобная проблема», - добавил министр.