Արմեն Աշոտյանը պարգեւատրվել է ուսանող մարզիկներին
Հայաստանի կրթության եւ գիտության նախարար ու Հայաստանի ուսանողական մարզական ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Աշոտյանը պարգեւատրել է համալսարանական սպորտի միջազգային մրցաշարերում աչքի ընկած հայ մարզիկներին ու նրանց մարզիչներին:
Պատվոգրերով են պարգեւատրվել համաշխարհային Ունիվերսիադայի հաղթող, մարզմնամարզիկ Արթուր Թովմասյանը, համալսարանական սպորտի Եվրոպական ասոցիացիայի կարատեի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Էրիկ Գեւորգյանը եւ Հայաստանի ֆուտզալի չեմպիոն ու Եվրոպայի համալսարանական առաջնությանը մասնակցած Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի թիմը: Մարզիկները նաեւ դրամական պարգեւների են արժանացել:
Աշոտյանը նշել է, որ մեծ հպարտություն է զգում ուսանողական սպորտում արձանագրած հաջողությունների համար: Նրա խոսքով, թեեւ առկա խնդիրներին, հայ ուսանող մարզիկները շարունակում են ցուցադրել իրենց վարպետությունն ու ծածանել Հայաստանի դրոշը:
«ՀՊՏՀ-ի թիմը շուտով մասնակցելու է ՈՒԵՖԱ-ի ֆուտզալի գավաթի խաղարկությանը: Թիմին հովանավորներ են անհրաժեշտ, ես էլ ամեն ինչ կանեմ նրա միջազգային առաջխաղացումն ապահովելու համար: Ոչ ոք չէր սպասում նման հաջողություն տղաներից, այդ պատճառով էլ նմանատիպ խնդիր է առաջացել»,- ավելացրել է նախարարը:

Minister of Education and Science of Armenia and President of the Student’s Sport Federation of Armenia Armen Ashotyan has today awarded the Armenian athletes and their coaches who stood out in international tournaments of university sports.
Winner at World University Games, gymnast Artur Tovmasyan, bronze medalist at European University Karate Championship Erik Gevorgyan and Champion of Futsal of Armenia ASUE (Armenian State University of Economics) team, which also took part in the European Universities Championships (EUC), received certificates. The athletes also received money awards.
Ashotyan has noted he feels proud of the strides made in university sports. According to him, Armenian student athletes continue to demonstrate their skills and wave the Armenian flag despite the current issues.
“The ASUE team will participate in UEFA Futsal Cup. The team needs sponsors and I will spare no effort for the team’s international progress. Nobody expected such achievements from the players and that’s why we are presently facing this issue,” added the Minister.