ՄՅՈւ-ն 160 հազ. ֆունտ ստերլինգ է հավաքել ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի համար
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» ֆուտբոլիստները երեկ երեկոյան «Օլդ Թրաֆորդում» հավաքվել են հատուկ բարեգործական գալա ընթրիքի շուրջ, որի նպատակը ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ին աջակցելն էր:
18-րդ ամենամյա միջոցաման ընթացքում 160 հազ. ֆունտ ստերլինգ է հավաքվել:
Այս անգամ ողջ հասույթը կտրամադրվի Թաիլանդին, որտեղ ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը կարեւոր առաքելություն է իրականացնում՝ աջակցելով այն երեխաների կրթական ծրագրերին, ովքեր զրկված են դպրոց հաճախելու հնարավորությունից: Նրանք երկրի ամենախոցելի երեխաների թվում են, որոնցից շատերը չեն կարողանում սովորել աղքատության, հաշմանդամության, սեռական խտրականության ու փախստականի կարգավիճակի պատճառով:
«Ես ու իմ թիմը հպարտ ենք կրկին այս հրաշալի միջոցառման մասնակիցը լինել ու աջակցել Թաիլանդի խոցելի երեխաներին: Մենք ֆանտաստիկ քանակությամբ գումար ենք հավաքել, ինչը կօգնի երեխաներին կրթություն ստանալ»,- ասել է Ժոզե Մոուրինյոն:
Հենրիխ Մխիթարյանը, որն արդեն մեկ տարի է Հայաստանում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի բարի կամքի դեսպան է, ավելացրել է. «Սա երեխաների համար շատ կարեւոր է, յուրաքանչյուրն անհոգ մանկություն պետք է ունենա՝ սովորի գրել ու կարդալ: Հույս ունեմ, որ մենք կկարողանանք փոխել իրավիճակը»:

МЮ собрал 160 тыс. фунтов стерлингов для ЮНИСЕФ
Футболисты «Манчестер Юнайтед» собрались вчера вечером в «Олд Трафорде» на специальный благотворительный ужин, целью которого была поддержка ЮНИСЕФ.
На 18-м ежегодном мероприятии было собрано 160 тыс. фунтов стерлингов.
На этот раз вся сумма будет направлена в Таиланд, где ЮНИСЕФ осуществляет важную миссию, содействуя образовательным программам для детей, которые лишены возможности посещать школу. Они в числе самых уязвимых детей в стране, многие из которых не могут учиться из-з бедности, инвалидности,  половой дискриминации и статуса беженца.
«Я и моя команда горды, что вновь принимаем участие в этом чудесном мероприятии и помогать уязвимым детям Таиланда. Мы собрали фантастическую сумму, которая поможет детям получить образование»,- отметил Жозе Моуринью.
Генрих Мхитарян, который уже год является послом доброй воли ИНИСЕФ в Армении, добавил: «Это очень важно для детей. У каждого ребенка должно быть беззаботное детство. Дети должны учиться писать и читать. Надеюсь, что нам удастся изменить ситуацию».