ՄՅՈւ-ն 160 հազ. ֆունտ ստերլինգ է հավաքել ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի համար
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» ֆուտբոլիստները երեկ երեկոյան «Օլդ Թրաֆորդում» հավաքվել են հատուկ բարեգործական գալա ընթրիքի շուրջ, որի նպատակը ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ին աջակցելն էր:
18-րդ ամենամյա միջոցաման ընթացքում 160 հազ. ֆունտ ստերլինգ է հավաքվել:
Այս անգամ ողջ հասույթը կտրամադրվի Թաիլանդին, որտեղ ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը կարեւոր առաքելություն է իրականացնում՝ աջակցելով այն երեխաների կրթական ծրագրերին, ովքեր զրկված են դպրոց հաճախելու հնարավորությունից: Նրանք երկրի ամենախոցելի երեխաների թվում են, որոնցից շատերը չեն կարողանում սովորել աղքատության, հաշմանդամության, սեռական խտրականության ու փախստականի կարգավիճակի պատճառով:
«Ես ու իմ թիմը հպարտ ենք կրկին այս հրաշալի միջոցառման մասնակիցը լինել ու աջակցել Թաիլանդի խոցելի երեխաներին: Մենք ֆանտաստիկ քանակությամբ գումար ենք հավաքել, ինչը կօգնի երեխաներին կրթություն ստանալ»,- ասել է Ժոզե Մոուրինյոն:
Հենրիխ Մխիթարյանը, որն արդեն մեկ տարի է Հայաստանում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի բարի կամքի դեսպան է, ավելացրել է. «Սա երեխաների համար շատ կարեւոր է, յուրաքանչյուրն անհոգ մանկություն պետք է ունենա՝ սովորի գրել ու կարդալ: Հույս ունեմ, որ մենք կկարողանանք փոխել իրավիճակը»:

Yesterday evening players of Manchester United attended the prestigious United for UNICEF Gala Dinner at Old Trafford, aimed at supporting activities of UNICEF.
The 18th annual event raised a fantastic GBP 160k.
All funds raised from this year’s dinner will go towards UNICEF’s vital work in Thailand, to support education programs for children with limited or no access to schooling. These children are among the most disadvantaged and vulnerable children in Thailand. Many children in Thailand are denied access to education because of poverty, disability, gender discrimination and migrant status.
“My team and I are proud to once again be a part of this amazing event to support vulnerable children in Thailand. We have raised a fantastic amount of money tonight, which will help support children with limited or no access to schooling,” Jose Mourinho said.
Henrikh Mkhitaryan, UNICEF Armenia Goodwill Ambassador for a year now, added: “It’s very important for the kids; every child should have a good childhood, to learn how to read and to write, so I hope we can make a difference.”