Մխիթարյան. Տեղս թիմի հիմնական կազմում ապահովագրված չէ
Հենրիխ Մխիթարյանը խոստովանել է, որ իր տեղը «Մանչեսթեր Յունայթեդի» հիմնական կազմում ապահովագրված չէ, չնայած իր տրանսֆերային արժեքին:
«Ես ինձ չեմ խնայում մարզումների ժամանակ, որպեսզի կարողանամ լավագույնս դրսեւորվել ու նվաճել հիմնական կազմում տեղ գտնելու իրավունք: Անելու եմ ամեն ինչ, որպեսզի օգտակար լինեմ թիմին»,- ասել է Մխիթարյանը:
Կիսապաշտպանը նշել է, որ երբեք չի սիրում խոստումներ տալ, փոխարենն անում է ամեն ինչ, որպեսզի կատարելագործվի ու հասնի ցանկալի արդյունքի. «Երբ խոստում ես տալիս, որը չի ստացվում կատարել, մեծ ճնշման տակ ես հայտնվում: Այդ պատճառով ասում եմ, որ անելու եմ հնարավորը, որպեսզի օգուտ տամ «Մանչեսթերին»:

Mkhitaryan: I am not guaranteed to play the games
Henrikh Mkhitaryan said that he is not guaranteed to plat the games yet, regardless of the cost of transfer.
“I am trying to do my best during the training to earn this place to play. I will do everything to try and help the team,” Mkhitaryan said.
The midfielder noted that he never promises anything, but tries to do his best instead to improve his game and achieve desired results. “If you promise something and you don’t do, you will always be under pressure, so that is why I'm trying to say I will do all my best and I will try to help Manchester.”