Մխիթարյան. Տեղս թիմի հիմնական կազմում ապահովագրված չէ
Հենրիխ Մխիթարյանը խոստովանել է, որ իր տեղը «Մանչեսթեր Յունայթեդի» հիմնական կազմում ապահովագրված չէ, չնայած իր տրանսֆերային արժեքին:
«Ես ինձ չեմ խնայում մարզումների ժամանակ, որպեսզի կարողանամ լավագույնս դրսեւորվել ու նվաճել հիմնական կազմում տեղ գտնելու իրավունք: Անելու եմ ամեն ինչ, որպեսզի օգտակար լինեմ թիմին»,- ասել է Մխիթարյանը:
Կիսապաշտպանը նշել է, որ երբեք չի սիրում խոստումներ տալ, փոխարենն անում է ամեն ինչ, որպեսզի կատարելագործվի ու հասնի ցանկալի արդյունքի. «Երբ խոստում ես տալիս, որը չի ստացվում կատարել, մեծ ճնշման տակ ես հայտնվում: Այդ պատճառով ասում եմ, որ անելու եմ հնարավորը, որպեսզի օգուտ տամ «Մանչեսթերին»:

Мхитарян: Мое место в основном составе МЮ не гарантировано
Генрих Мхитарян признался, что его место в основном составе «Манчестер Юнайтед» еще не гарантировано, несмотря на стоимость трансфера.
«Я не жалею себя во время тренировок, чтобы суметь проявить себя наилучшим образом и завоевать право на место в основном составе. Я сделаю все возможное, чтобы быть полезным команде», - сказал Мхитарян.
Полузащитник отметил, что не любит давать обещания, а вместо этого делает все, чтобы совершенствоваться и добиваться желаемых результатов: «Когда ты что-то обещаешь и не можешь выполнить, ты оказываешься под серьезным давлением. Поэтому я говорю, что сделаю все возможное, чтобы принести пользу «Манчестеру».