Հենրիխ Մխիթարյան. «Բորուսիայում» ամեն ինչ կարողանում եմ անել
Bild-ին տված հարցազրույցում նա ասել է, որ վստահ է ուժերին ու զգում է իր շրջապատի մարդկանց աջակցությունը:
«Կարծում եմ, որ կարող եմ ավելի լավ խաղալ: «Բորուսիայում» ես ղեկավարում եմ խաղը, գոլեր խփում ու արդյունավետ փոխանցումներ կատարում: Այստեղ ես կարող եմ ամեն ինչ: Հույս ունեմ, որ հետագայում էլ կշարունակեմ այսպես խաղալ»,- ասել է Մխիթարյանը:
Կիսապաշտպանը խոստովանել է, որ Բունդեսլիգայի մեկնարկային խաղում, երբ նա 2 գոլի հեղինակ է դարձել, ստադիոնում հիանալի մթնոլորտ է եղել, ու ինքն անգամ փշաքաղվել է երկրպագուների հոտընկայս ծափահարություններից. «Շնորհակալ եմ երկրպագուներին, որ մեզ այդպես աջակցում են: Ուրախ եմ, որ նրանց 4:0 հաշվով հաղթանակ ենք նվիրել»:

Полузащитник дортмундской «Боруссии» Генрих Мхитарян счастлив, что наконец-то нашел свое место в команде.
В интревью Bild он сказал, что уверен в своих силах и чувствует поддержку окружающих людей.
«Мне кажется, я смогу играть еще лучше. В «Боруссии» я могу руководить игрой, забивать и делать результативные передачи. Здесь я могу делать все. И очень надеюсь, что буду и дальше так играть», - сказал Мхитарян.
Полузащитник отметил, что на первой игре Бундеслиги, когда он стал автором двух голов, была неповторимая атмосфера: «У меня были мурашки. Я благодарен болельщикам за то, как они нас поддерживают, и очень рад, что мы смогли их вознаградить победой со счетом 4:0».