Միշել Պլատինի. ԵՎՐՈ-2016-ում մրցակցությունն ավելի է մեծ լինելու
Երեւանի ֆուտբոլի ակադեմիայում լրագրողների հետ կարճ հանդիպման ժամանակ Պլատինին, պատասխանելով Mediamax Sport-ի հարցին, ասաց, որ ԵՎՐՈ-2016-ում մրցակցությունն ավելի է մեծ լինելու:
«Եվրոպայի առաջնությունն ավելի է ընդլայնվել, որին մասնակցելու է 24  թիմ, շատացել է նաեւ ընդունող  քաղաքների թիվը: Եվրոպայում լավ որակի թիմեր կան, որոնք կմասնակցեն մրցաշարին»,- ասել է ՈւԵՖԱ-ի նախագահը:
Թիմերի քանակի ավելացման հետ կապված նա ընդգծել է, որ այն հավաքականների շանսերը, որոնք նախկինում չէին կարողանում եզրափակիչ փուլ դուրս գալ, մեծացել են:
ԵՎՐՈ-2016-ին, որը կայանալու է Ֆրանսիայում, ՈւԵՖԱ-ի որոշմամբ մասնակցելու է 24 հավաքական՝ նախկին 16-ի փոխարեն:

Мишель Платини: На ЕВРО-2016 конкуренция будет жестче
На короткой встрече с журналистами в Академии футбола Еревана Платини, отвечая на вопрос Mediamax Sport, сказал, что на ЕВРО-2016 конкуренция будет еще более жесткой.
«Чемпионат Европы расширился: теперь в нем участвуют 24 команды. Увеличилось также число городов, принимающих чемпионат. В Европе есть хорошие команды, которые будут включены в турнир», - сказал глава УЕФА.
В связи с увеличением количества участников он подчеркнул, что повысились шансы на выход в финал для тех команд, которые раньше не могли этого сделать.
В ЕВРО-2016, который состоится во Франции, решением УЕФА, вместо прежних 16 будут участвовать 24 сборных.