Միշել Պլատինի. ԵՎՐՈ-2016-ում մրցակցությունն ավելի է մեծ լինելու
Երեւանի ֆուտբոլի ակադեմիայում լրագրողների հետ կարճ հանդիպման ժամանակ Պլատինին, պատասխանելով Mediamax Sport-ի հարցին, ասաց, որ ԵՎՐՈ-2016-ում մրցակցությունն ավելի է մեծ լինելու:
«Եվրոպայի առաջնությունն ավելի է ընդլայնվել, որին մասնակցելու է 24  թիմ, շատացել է նաեւ ընդունող  քաղաքների թիվը: Եվրոպայում լավ որակի թիմեր կան, որոնք կմասնակցեն մրցաշարին»,- ասել է ՈւԵՖԱ-ի նախագահը:
Թիմերի քանակի ավելացման հետ կապված նա ընդգծել է, որ այն հավաքականների շանսերը, որոնք նախկինում չէին կարողանում եզրափակիչ փուլ դուրս գալ, մեծացել են:
ԵՎՐՈ-2016-ին, որը կայանալու է Ֆրանսիայում, ՈւԵՖԱ-ի որոշմամբ մասնակցելու է 24 հավաքական՝ նախկին 16-ի փոխարեն:

Michel Platini: There will be tougher competition in Euro 2016
Answering Mediamax Sport correspondent’s question during the short meeting with journalists at the Football Academy, Platini said that there will be tougher competition in Euro 2016.
“The European Championship has expanded to include 24 teams. The number of hosting cities has also increased. There are good teams in Europe that will take part in the tournament,” said the UEFA President.
With regard to the increased number of teams, he stressed that the teams, which previously did not manage to advance to the final, now have more chances to make it.
By the decision of UEFA, 24 teams, instead of previous 16, will take part in Euro 2016 due in Paris.